OPTIMO 160 - 263

Kód: OPO160-263
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
28 354 Kč 23 433 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení
Automatický filtr na železo a mangan. Max. průtok 2 m3/h, řídící ventil Autotrol 263/740F

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

  • Odstranění železa (do 10 mg/l) a manganu (do 2 mg/l)
  • Časem prověřená klasická metoda odželeznění
  • Robustní ventil Pentair Autotrol 263/740F s pogumovanými klapkami
  • Tlakové nádoby Pentair Structural
  • Max průtok do 2 m3/hod
  • Přípojky - 1“
  • Záruka – 3 roky

Automatické odželezňovače vody Optimo jsou určené pro odstranění železa (do 10 mg/l),  manganu (do 2 mg/l) a menších koncentrací sirovodíku, arsenu a některých těžkých kovů z vody. Obsahují speciální multivrstevní filtrační náplň, která zároveň funguje jako kvalitní mechanický filtr na hrubé nečistoty. Jemnost mechanické filtrace dosahuje cca 50-65 mcr.

Klasická metoda odželeznění a odmanganování
Proces filtrace spočívá v oxidaci železa a manganu pomocí chlorování, a následném vysrážení ve filtrační hmotě uvnitř filtru, kde se rozpuštěné železo a mangan převádějí do sražené formy a zadržují se ve vrstvě náplně. Potom se vysrážené odfiltrované železo a mangan spláchne do odpadu během zpětného proplachu filtru. Filtrační hmota Pyrolusite slouží jako katalyzátor.

Chlorace vody
Pro dosažení uvedených průtoku vody, je potřeba chlorovat vstupní vodu roztokem chlornanu sodného nebo SAVEM pomocí proporcionálního dávkovacího čerpadla. Chlor pro filtrační náplň Pyrolusite slouží jako katalyzátor procesu vysrážení železa a manganu.

Časem prověřená spolehlivost ventilu Autotrol
Řídící ventily Pentair Autotrol využívají unikátní systém vačkové hřídele a ovládacích klapek, který prokázal svoji robustnost a spolehlivost již od 80 let minulého století. Díky své modulové konstrukci jsou vhodné pro univerzální použití a různé aplikace.

Automatický výpočet délky regeneračních cyklů
Budete potřebovat nastavit jen délku zpětného proplachu a řídící jednotka Logix automaticky vypočítá délku zbývajících cyklů (přetlakování a zfiltrování - rinse).

Časová regenerace
Řídící ventily Autotrol 263/740F jsou určené pro automatický provoz filtrů, které vyžadují jenom proplach filtrační hmoty bez použití regeneračního roztoku (např. solanky). Tyto ventily nejsou vybavené turbínou měření průtoku (lze přikoupit) a proplachují se v nastavěných intervalech. Můžete zvolit 2x denně až do 99 dní.
Většinou se používají v pískových, uhlíkových a odželezňovacích filtrech, kde se proplach v nastavených časových intervalech doporučuje.

By-pass vody během proplachu
Během proplachu filtrační náplně nezavírá ventil výstup. Dodávka vody se nepřerušuje, ale je dodána voda neupravená. Regenerace se provádí v noci, kdy je odběr vody minimální nebo žádný.

Multivrstvá náplň
Filtry OPTIMO obsahují speciální multivrstvá náplň, která se skládá ze spodní hrubé podložky (štěrku), která pokrývá spodní distribuční koš. Nad spodní podložkou se nachází cca 10 cm mezivrstvy, aby nedocházelo k promíchání spodní a horní části. Nahoře se nachází samotná filtrační náplň, která se skládá ze křemičitého písku a katalytické hmoty Pyrolusite.


Požadavky na vstupní vodu:

Max. koncentrace železa - 10 mg/l
Max. koncentrace manganu - 2 mg/l
Požadovaná úroveň pH - 6,5 - 8,5
Organické látky (jako CHSK Mn) - do 2,5 mg/l
Huminové látky – 0 mg/l

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické odželezňovače vody s ventilem Autotrol
Hmotnost: 220 kg
Filtrační náplň: Pyrolusite + písek
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1“, vnější závit
Typ řízení: Časové
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Nominální průtok, m3/h: 2 m3/hod
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Průtok při proplachu: 4,5 m3/h
Typ řídící jednotky: Pentair Autotrol 263/740F
EAN: 8595665902377

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.