Průmyslová filtrace

Během 16 let praxe v průmyslové úpravě vody jsme nainstalovali řadu úpraven vody pro různé průmyslové účely. Každou průmyslovou úpravnu navrhujeme přesně na míru potřebám a přání zákazníka, s ohledem na kvalitu vstupní vody a požadavky na vodu výstupní.

Ve WATERFILTER realizujeme kompletně každou zakázku tzv. „na klíč“. Od návrhu, přes projekt až po instalaci, zprovoznění a záruční i pozáruční servis.

Pro bezproblémový a dlouholetý chod našich úpraven zajištujeme pravidelný dohled, servis, čištění a výměnu spotřebních elementů.

 

V následujících průmyslových oborech máme zkušenosti s úspěšně nainstalovanými a provozovanými úpravnami vod:

 • Automobilový průmysl
 • Výroba automobilových dílů
 • Výroba barev
 • Zemědělství
 • Výroba vlhčených ubrousků
 • Lakovny
 • Laboratoře a farmaceutický průmysl
 • Výroba drogerie a kosmetiky
 • Prádelny
 • Hotely, wellness a penziony
 • Výroba olejů a maziv
 • Zvlhčování vzduchu
 • Obecní úpravny vody
 • Úpravny vody pro bytové domy
 • Sklárny
 • Výroba potravin a farmy
 • Automobilové myčky
 • Výroba plastů a plastových výrobků

 


 

 

Průmyslové stanice reverzní osmózy pro výrobu DEMI vody. 

Typové stanice Osmosis

V základní nabídce máme kompletní řadu stanic RO s výkonem od 100 l/hod do 10.000 l/hod. Tyto stanice jsou postaveny na našem typovém designu a disponují základním provedením ovládání a režimu provozu. Jsou kompletně připraveny a odzkoušeny na tlakovou vodu za provozu. Stanice obsahuje vše, co budete potřebovat pro provoz jednotky. 

 

Atypické stanice na zakázku

Vzhledem k tomu, že stanice RO sami vyrábíme, jsme schopní postavit atypickou stanici na míru požadavkům každého klienta. Například pro složitější vlastnosti vstupní vody, zapojení dalších stupňů filtrace vody anebo přizpůsobení rozměrů systému specifickým podmínkám provozu. Máme zkušenosti s výrobou a úspěšným provozem velkých zařízení reverzní osmózy o výkonech až 40 m3/hod. V případě zájmu jsme schopní dodat i systémy o větších výkonech. 

 

Speciální stanice

Dokážeme vyrobit jednotky RO, které jsou určeny pro maximální odsolení či maximální výtěžnost. Pomocí speciálních typů membrán se dokážeme maximálně přizpůsobit podmínkám vstupní vody  a požadavkům zákazníka. Na přání zákazníka lze vybavit jednotku PLC řízením a dotykovým displejem pro ovládání, napojením na centrální externí velín apod. 

 

Automatické změkčovací filtry na bázi katexu

Standardní změkčovací filtry

Naše nabídka automatických změkčovacích filtrů obsahuje modely s průtokem od 0,3 m3/hod do 44 m3/hod. V případě požadavku na ještě větší výkon filtrace lze zvyšovat počet zapojených změkčovacích filtrů až po dosažení požadovaného průtoku. Ve Waterfiter máme konkrétní zkušenosti s kaskádami změkčovacích filtrů, určených pro provoz s maximálním průtokem až 120 m3/hod. 
V našich změkčovacích filtrech používáme výhradně automatické řídicí jednotky Autotrol od největšího světového výrobce – americké značky PENTAIR. 

 

Změkčovací systémy na zakázku

Každému klientovi dokážeme navrhnout optimální změkčovací systém, který bude odpovídat jeho požadavkům nejen na průtok, ale také na kapacitu a na prostorové možnosti umístění provozu. Změkčovací filtry jsou plně programovatelné, na displeji lze kontrolovat hodnoty, jako je aktuální průtok vody, zbylá kapacita filtrů, stav regenerace apod. 
 

 

Odželeznění vody

Odstranění železa a manganu je jedním z nejčastějších požadavků úpravy vody na území ČR. Naše automatické odželezňovací filtry jsou určeny pro odstranění železa a současně manganu při zachování velkého průtoku. Většinou používáme kvalitní katalytické filtrační náplně jako Pyrolusite, Pyrolox nebo DMI. Na základě požadavku klienta můžeme dodat i jiné filtrační hmoty (Greensand, MTM, BIRM apod.)
Odželezňovací filtry jsou řízeny automatickými řídícími jednotkami Autotrol od největšího světového výrobce – americké značky PENTAIR. Jednotky jsou kompletně programovatelné s možností sledování aktuálního stavu filtru a napojení do centrálního velínu. 
Při požadavku na non-stop provoz je třeba paralelně zapojit dva anebo více filtrů. Během praní jednoho filtru zůstává druhý (nebo další) v provozu.
 

 

 

Kompletní úpravny vody

Na základě našich dlouholetých zkušeností Vám poradíme a navrhneme jakýkoliv systém úpravy vody dle Vašich specifických požadavků. 
Systém Vám nejen dodáme, ale také namontujeme, zprovozníme, odzkoušíme a zaškolíme Vaši obsluhu pro provoz zařízení. Samozřejmě poskytujeme spolehlivý záruční i pozáruční servis včetně čištění, výměny prvků, rozšíření a modernizace systému úpravy vody. 
 

 

 

 

 


Neváhejte se na nás obrátit s jakýmikoli dotazy.