Obchodní podmínky

 1. Základní ustanovení
 2. Zadávání objednávek
 3. Cenové podmínky
 4. Platební podmínky a možnosti plateb
 5. Dodací lhůta
 6. Dodání zboží
 7. Odstoupení od smlouvy
 8. Záruka
 9. Ochrana osobních údajů
 10. Závěrečné ustanovení 

 


 

1. Základní ustanovení

Níže uvedené obchodní podmínky, které jsou nedílnou součástí, platí pro nákup v internetovém obchodě waterfilter.cz. Obchodní podmínky vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (dodavatele) a kupujícího (objednavatele). Prodávajícím je provozovatel internetového obchodu WATERFILTER s.r.o., se sídlem Plameňáková 137, 252 42 Jesenice u Prahy, Česká republika, IČ: 278 93 359, DIČ: CZ 278 93 359,  zapsaného u Krajského soudu v Praze, oddíl C, vložka 124739. Kontaktní informace naleznete v sekci „Kontakty“.

Podáním objednávky kupující potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Na tyto obchodní podmínky je kupující dostatečným způsobem před vlastním uskutečněním objednávky upozorněn a má možnost se s nimi seznámit. Přijetí zboží kupujícím od prodávajícího, jakož i závazná objednávka potvrzená prodávajícím, platí jako uznání a uzavření kupní smlouvy dle těchto smluvních obchodních podmínek a kupující souhlasí s obchodními podmínkami ve znění k okamžiku odeslání závazné objednávky a je jimi vázán okamžikem uzavření kupní smlouvy.

Uzavřená smlouva je prodávajícím archivována za účelem jejího úspěšného splnění a není přístupná třetím nezúčastněným stranám. Informace o jednotlivých technických krocích vedoucích k uzavření smlouvy jsou patrné z těchto obchodních podmínek, kde je tento proces srozumitelně popsán.


2. Zadávání objednávek
Jednotlivé kupní smlouvy jsou uzavírány na základě řádně vyplněného formuláře prostřednictvím webových stránek dodavatele na adrese www.waterfilter.cz   www.davkovacisystemy.cz  www.wfpro.cz  Na základě řádně vyplněné objednávky kupujícího, prodávající kupujícímu vystaví potvrzení objednávky, v němž kupujícímu potvrdí druh, předpokládanou kupní cenu, množství produktů, jež se kupujícímu zavazuje dodat, místo a termín dodání, způsob dopravy a formu úhrady kupní ceny.
V případě písemného potvrzení má kupující právo do 2 hodin od obdržení potvrzení objednávky podat prodávajícímu písemně návrh na změnu objednávky nebo na její zrušení. Neučiní-li tak ve stanovené lhůtě, je kupní smlouva mezi oběma stranami uzavřena a to v té podobě, jak je uvedeno v potvrzení objednávky. V případě návrhu kupujícího na změnu objednávky prodávající kupujícímu znovu vystaví potvrzení objednávky v němž kupujícímu potvrdí druh, předpokládanou kupní cenu, množství produktů, jež se kupujícímu zavazuje dodat, místo a termín dodání, způsob dopravy a formu úhrady kupní ceny. Kupní smlouva mezi oběma stranami a to v té podobě, jak je uvedeno v pozdějším potvrzení objednávky je pak uzavřena okamžikem, kdy potvrzení objednávky obdrží kupující. Za potvrzení objednávky lze považovat i její faktické splnění prodávajícím. Každá přijatá objednávka v našem obchodě je závazná.
Před uzavřením první kupní smlouvy mezi prodávajícím a kupujícím v rámci jejich obchodních vztahů musí kupující prodávajícímu předložit doklad o oprávnění ke své podnikatelské činnosti (platný výpis z obchodního rejstříku, živnostenský list nebo koncesní listinu).
Odběratel dává podáním objednávky dodavateli souhlas k monitorování telefonických nebo jiných objednávek. V případě sporu o objednávku nebo o její obsah má dodavatel právo takový záznam použít.
Odběratel se zavazuje předmět či službu plnění převzít v dohodnutých termínech a řádně zaplatit.
Zákaznický servis je pro Vás k dispozici od pondělí do pátku (7:30 - 16.30 hod). na tel.č. +420 222 711 602 nebo +420 775 332 988.


3. Cenové podmínky
Ceny jednotlivých položek se řídí aktuálním ceníkem. Prodávající je plátcem DPH. Prodávající si vyhrazuje právo změny cen bez předchozího upozornění. Měnit ceny u již potvrzených objednávek není možné.
Společnost  WATERFILTER s.r.o. může nabídnout svým velkoodběratelům množstevní slevy a bonusy. Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv tyto slevy a bonusy upravit či zrušit.
Poskytované slevy nelze mezi sebou vzájemně kombinovat.


4. Platební podmínky a možnosti plateb:  

 • Hotově při osobním odběru.
 • Dobírkou - zboží bude zasláno na dobírku, celou částku vybere od zákazníka doručovatel při převzetí, v hotovosti. U dopravy GLS i kartou.  
 • Bankovním převodem - možnost platby převodem z účtu u jakékoliv banky na účet prodejce u Sberbank CZ, a.s. Číslo účtu je 4200112566/6800. Jako variabilní symbol použijte číslo vaší objednávky. Jakmile budou peníze připsány na náš účet, zásilku posíláme.
 • Platba přes bránu PayPal. 
 • Platební brána GOPAY - rychlá online platba kartou nebo bankovním převodem. 


Detailní informace ohledně plateb přes platební branu společnosti GOPAY s.r.o.​

Po odeslání objednávky má kupující možnost využít Online platební branu GoPay. Pomocí této brány, platba od kupujícího (platební kartou nebo přes jeho internetové bankovnictví) bude ihned připsaná na účet prodávajícího. A prodávající může expedovávat zboží ihned. Jedná se o nejrychlejší typ platby. 

Kupující prostřednictvím této brány může zaplatit nebo platební kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro) nebo pomocí svého internetového bankovnictví. Pro přesměrování do internetového bankovnictví, kupující musí kliknout na okénko s názvem jeho banky. Prodávající expeduje zboží ihned po přijetí potvrzení o úhradě. Převody peněz jsou uskutečňovány prostřednictvím účtu společnosti GoPay s.r.o.

Citlivé vstupní údaje, které zadáváte do systému internetového bankovnictví, jsou chráněny platebními branami bank a nedostávají se do prostředí třetích stran. Zpracovatelé plateb vidí pouze informace o transakci, které jim banka s odeslanou transakcí sdělí.

Uzavřením kupní smlouvy dává kupující prodávajícímu souhlas se zpracováním svých kontaktních údajů a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním. Kontaktní údaje, které kupující uvede při objednání, slouží výhradně pro naši potřebu a nebudou poskytnuty jiným subjektům s výjimkou zpracovatelů plateb.

Dodávané zboží zůstává až do úplného zaplacení kupní ceny ve vlastnictví prodávajícího, a to ve smyslu platných ustanovení § 443 - 446 obch. z., resp. § 601 obch. z.

Při platbě na fakturu je kupující povinen  uhradit celou částku ve lhůtě její splatnosti. 

Evidence tržeb​

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tržby jsou evidovány prostřednictvím ekonomického software POHODA.


5. Dodací lhůta

Dodací lhůta se počítá na pracovní dny a je uvedena u každého zboží. Při expedici zboží je zákazník o této skutečnosti informován e-mailem. Počátek dodací lhůty se počítá dle typu platby následovně. Při platbě na dobírku okamžitě po uskutečnění objednávky. Při všech ostatních způsobech po zobrazení platby na účtu prodejce.
Prodávající si vyhrazuje možnost prodloužení dodací lhůty.


6. Dodání zboží

Dodání po celé ČR: 
Místo odběru je stanoveno na základě objednávky kupujícího. Za splnění dodávky se považuje dodání předmětu na uvedenou adresu. Součástí dodávky není instalace předmětu plnění ani instalační materiál. Dopravu na adresu určení zajišťuje prodávající. Zásilka se zbožím standardně obsahuje daňový doklad (fakturu), návod na používání výrobku v českém jazyce a záruční list.


Přepravní služba GLS  (více zde):

- u objednávek pod 499,- Kč s DPH účtujeme dopravné ve výši 85,- Kč s DPH, doběrečné ve výši 25,-Kč s DPH.
- u objednávek nad 500,- Kč s DPH dodání na jedno místo určení a doběrečné - ZDARMA.
 

Přepravní služba PPL (více zde):

- u objednávek pod 3.000,- Kč s DPH účtujeme dopravné ve výši 129,- Kč s DPH (21%), doběrečné ve výši 35,-Kč s DPH (21%).
- u objednávek nad 3.000,- Kč s DPH dodání na jedno místo určení a doběrečné - ZDARMA.


Regenerační sůl do změkčovačů vody není možné zaslat přepravní službou. Jedná se pouze o osobní odběr z našeho skladu v Praze 10 nebo dle individuální domluvy.

Pokud zásilka přesáhne 30 kg (i u objednávky nad 3.000,-), prodávající může kontaktovat zákazníka a se domluvit na jiný způsob dopravy. Prodávající se také vyhrazuje právo v tomto případě změnit i výši dopravného. Balné nikdy neúčtujeme. 

 

Dodání do SR

Místo odběru je stanoveno na základě objednávky kupujícího. Za splnění dodávky se považuje dodání předmětu na uvedenou adresu. Součástí dodávky není instalace předmětu plnění ani instalační materiál. Dopravu na adresu určení zajišťuje prodávající. Zásilka se zbožím standardně obsahuje daňový doklad (fakturu), návod na používání výrobku v českém jazyce a záruční list.

Přepravní služba GLS  (více zde):

- u objednávek pod 80,- EUR s DPH účtujeme dopravné ve výši 8,- EUR s DPH (21%), doběrečné ve výši 2,- EUR s DPH (21%).
- u objednávek nad 80,- EUR s DPH dodání na jedno místo určení a doběrečné - ZDARMA.

(Česká pošta  (více zde):

- u objednávek pod 200,- EUR s DPH účtujeme dopravné ve výši 10,-  EUR s DPH (21%), doběrečné ve výši 4,- EUR s DPH (21%).
- u objednávek nad 200,- EUR s DPH dodání na jedno místo určení ZDARMA.

Regenerační sůl do změkčovačů vody není možné zaslat přepravní službou. Jedná se pouze o osobní odběr z našeho skladu v Praze 4 nebo dle individuální domluvy.

Pokud zásilka přesáhne 20 kg (i u objednávky nad 80,- EUR), prodávající může kontaktovat zákazníka a se domluvit na jiný způsob dopravy. Prodávající se také vyhrazuje právo v tomto případě změnit i výši dopravného. Balné nikdy neúčtujeme. 

 

7. Odstoupení od smlouvy
Storno objednávky ze strany kupujícího – kupující má právo odstoupit od objednávky kdykoliv před expedicí zboží a to bez jakéhokoliv postihu.
Odstoupení od smlouvy uzavřené za pomoci veřejné počítačové sítě Internet - V souladu s § 53 odst. 4 a 7 občanského zákoníku má zákazník možnost odstoupení od smlouvy uzavřené prostředky komunikace na dálku bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. V takovém případě se zákazník zavazuje uhradit provozovateli (firmě WATERFILTER s.r.o.) skutečné náklady spojené s vrácením zboží. Platby za vrácené zboží na účet vedený v SR posíláme s poplatky k tíži příjemce. Rozhodnete-li se pro odstoupení v této lhůtě, prosíme Vás o dodržení níže uvedených podmínek.  

 • Odešlete dopis (na adresu: WATERFILTER s.r.o. Za Zastávkou 373, 109 00 Praha 10) nebo email (info@waterfilter.cz) s textem:
  "Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne (datum),  -- číslo objednávky -- a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží  na účet, uveďte prosím číslo účtu." Datum a podpis.
 • Zboží nechte doručit na adresu firmy: WATERFILTER s.r.o. Za Zastávkou 373, 109 00 Praha 10, ČR.
 • Zboží, které budete v rámci odstoupení od smlouvy odesílat zpět na naši adresu, odešlete nejlépe v původním obalu, nepoškozené, kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.) a s dokladem o koupi. Neposílejte zboží na dobírku, doporučujeme Vám zboží pojistit. Doporučujeme také k zásilce přiložit krátký průvodní dopis, který by měl obsahovat telefonický či e-mailový kontakt a též žádost o odstoupení od smlouvy (pro rychlejší vyřízení Vaší záležitosti).
 • Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží Vám peníze za zboží zašleme převodem na Váš účet a to nejpozději do 10 pracovních dnů od odstoupení od smlouvy.
 • Odstoupení od smlouvy je účinné, pokud je doručeno do 14 dnů od převzetí plnění. V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek, v čehož důsledku nedojde k prokazatelnému doručení odstoupení od smlouvy v uvedené lhůtě (např. pouhé zaslání vráceného zboží bez projevu vůle o odstoupení od smlouvy), nebudeme moci bohužel akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět.
   

8. Záruka
Dodavatel odpovídá odběrateli za vady zboží dle § 422 zákona č. 513/1991 Sb. Délka záruky v měsících je uvedena na záručním a dodacím listu nebo na faktuře, na které je uvedeno, že slouží zároveň jako dodací a záruční list. Není-li na faktuře nebo na dodacím listu v souladu se zákonem vyznačena u položky zboží záruční doba v jiné délce, poskytuje společnost na zboží záruku 24 měsíců. Záruční doba počíná běžet dnem převzetí zboží.
Odběratel je povinen prohlédnout zboží co nejdříve po přechodu nebezpečí škody na zboží. Při osobním odběru zboží je povinen prohlédnout zboží neprodleně při jeho převzetí. Zjistí-li u zboží vadu, je povinen zjištěnou vadu v místě odběru zboží dodavateli neprodleně oznámit. Dodavatel odběrateli zjištěnou a jím uznanou vadu bezplatně a bez zbytečného odkladu odstraní, a to dodáním chybějícího zboží nebo dodáním náhradního zboží za zboží vadné. Není-li možné vadu bezodkladně odstranit či dodat náhradní zboží, dodavatel tak učiní v nebližším možném termínu. O tomto termínu prodávající kupujícího vyrozumí.
Při dodání zboží odběrateli prostřednictvím dopravce je odběratel povinen uplatnit nároky z vad množství a druhu prodávaného zboží do 3 pracovních dnů od předání zboží dopravcem. Odběratel je povinen nároky za vady ve stanovené lhůtě uplatnit u dodavatele písemně, s popisem vady. V případě vady druhu zboží je odběratel oprávněn požadovat dodání náhradního zboží jen tehdy, jestliže vadné zboží bude vráceno dodavateli v původním balení. Dodavatel zjištěnou a jím uznanou vadu bezplatně a bez zbytečného odkladu odstraní a to dodáním chybějícího zboží nebo dodáním náhradního zboží za zboží vadné. Není-li možné vadu odstranit bezodkladně, dodavatel tak učiní v nejbližším možném termínu. O tomto termínu odběratele vyrozumí.


9. Ochrana osobních údajů
Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky (Zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších dodatků a předpisů).
Data slouží pouze pro vnitřní potřeby společnosti WATERFILTER s.r.o. a nejsou poskytována třetím osobám.
 

10. Závěrečné ustanovení
Platné obchodní podmínky jsou k dispozici při osobním odběru a na internetových stránkách a každý kupující je při koupi zboží na tyto podmínky upozorněn a má možnost se s nimi seznámit. Prodávající je oprávněn obchodní podmínky doplňovat či měnit v souvislosti se změnou platné právní úpravy s v souvislosti se změnou na trhu zboží, které prodávající nabízí.
Tyto obchodní podmínky nabývají platnosti 1. 3. 2013 a v plném rozsahu ruší dřívější obchodní podmínky.

Fakturační a korespondenční adresa provozovny:

WATERFILTER s.r.o.
Za Zastávkou 373
109 00 Praha 10
Česká republika
IČ: 278 93 359
DIČ: CZ 278 93 359
Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, v oddílu C, vložce č. 124739.