OPTIM 45 - 5800

Kód: OPT45-5800
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
22 885 Kč 18 913 Kč bez DPH
Na objednávku, 14 dní
Můžeme doručit do:
1.8.2024
Možnosti doručení
Klasický změkčovač vody. Max. průtok 2,3 m3/h, ventil Fleck 5800 SXT s objemovou regeneraci.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

OPTIM 45 - 5800

Vlastností výrobku:

  • Moderní řídící ventil Pentair Fleck 5800 SXT
  • Precizní řízení každého cyklu regenerace
  • Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
  • Tlaková nádoba - Pentair Structural
  • Připojení - 1“ nerezový bypass
  • Průtok - až 2,3 m3/hod
  • Množství náplně - 45 l
  • Záruka - 3 roky

Klasické změkčovače vody s moderním ventilem Fleck 5800 SXT


Změkčovače OPTIM jsou plně automatická efektivní zařízení pro změkčení vody, odstraňující soli vápníku a hořčíku. Jedná se o větší změkčovače, které se instalují na vstupní potrubí do objektu, tím pádem jsou určeny k úpravě pitné a užitkové vody na všech odběrných místech v objektu. Tyto změkčovače se zvýšeným objemem náplně doporučujeme používat v případě zvýšeného odběru vody anebo hodně tvrdé vstupní vody.


Změkčovače OPTIM mají klasické provedení a skládají se ze sklolaminátové nádoby na filtrační náplň a samostatné plastové nádoby na regenerační sůl. Taková konstrukce umožňuje použít větší solnou nádobu a větší tank na filtrační hmotu. Kvůli většímu rozměru se zvyšuje nejenom kapacita změkčovače (množství měkké vody mezi regeneracemi) ale také okamžitý průtok vody.

Pistonový řídící ventil


První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Evoluce k dokonalosti


Fleck 5800 SXT je velkou novinkou společnosti Pentair. Byl uveden na trh koncem roku 2014. Vychází z osvědčené pistonové technologie (jako u 5600), ale každý komponent ventilu byl modernizován – od samotného materiálu ventilu po turbínu měření průtoku, motůrek až po řídící jednotky. Je skutečně univerzální, flexibilní a snadno udržitelný moderní ventil pro úpravu vody. Lze ho použít jako změkčovač vody, tak i filtr.

Plně nastavitelné regenerační cykly


Během nastavení řídícího ventilu Fleck 5800 SXT si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů – v případě nekvalitní vstupní vody. 


Nový rychlý 10000 RPM motor dokáže okamžitě přepínat mezi regeneračními cykly a to, jak dopředu, tak i dozadu. Proto počet a pořadí regeneračních cyklu můžete mít skutečně individuální.

OPTIM 45 - 5800

Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou


Doplnění solné nádoby se provádí upravenou vodou pro efektivní regeneraci a čistou solnou nádobu.

Kompaktní rozměry a velký průtok


Pistonový mechanismus umí vyrobit velmi kompletní řídící ventil, který nabízí vysoký okamžitý průtok vody – až do 4,7 m3/hod. Je to jeden z největších maximálních průtoků ve své třídě.

OPTIM 45 - 5800

Vnější by-pass


Připojení je řešeno pomocí nerezového externího bypassu s 1“ vnitřním závitem, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Menší změkčovače s ventilem Fleck
Hmotnost: 54 kg
Filtrační náplň: Resinex KW-8
Max. průtok, m3/h: 2,3 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Nerez 1“, vnítřní závit
Typ řízení: Objemové (kapacitní)
Elektrické napětí: 230V/50Hz
Množství náplně, l: 45 l
Nominální průtok, m3/h: 1,8 m3/hod
Pracovní teploty, °C: 2-43°C
Pracovní tlak, bar: 1.4 - 8.5 bar
Solná nádoba, l: 75 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 5,4 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 180 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Fleck 5800 SXT
Vnejší příruba s hlav. by-passem: Ano (v balení)
Vnitřní by-pass, na michaní: Ano
EAN: 8595665909000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.