OPTIMO pH 90 - 2750 s bočním otvorem

Kód: OPPH90-2750-DH
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
50 891 Kč 42 059 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
13.5.2024
Možnosti doručení
Automatický filtr na zvýšení pH a mineralizace. Max. průtok 1,8 m3/h, řídící ventil Fleck 2750 NXT2 NBP. S bočním otvorem.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

 • Zvýšení pH vody (odkyselení)
 • Mineralizace - zvýšení hodnot vápníku a hořčíku
 • Neutralizace vody - zabraní korozi
 • Boční otvor pro doplnění hmoty
 • Filtrační náplň - Semidol K2
 • Mosazný řídící ventil Fleck 2750
 • Průmyslová řídící jednotka NXT2
 • NBP piston - bez by-passu vody během regenerace
 • Tlakové nádoby Pentair Structural
 • Max průtok do 1,8 m3/hod
 • Přípojky - 1“
 • Záruka – 3 roky


Filtry na zvýšení pH a mineralizace vody s ventilem Pentair Fleck 2850 NXT2 NBP jsou klíčové pro udržení optimální kvality vody v mnoha průmyslových i domácích aplikacích. Tyto systémy pomáhají regulovat kyselost vody, což je zásadní pro ochranu zařízení a zajištění bezpečnosti a pohodlí uživatelů. Mineralizační filtry navíc dodávají vodě zpět důležité minerály, které mohou být během čištění odstraněny, a tím zlepšují její chuť a zdravotní přínosy.

Voda, která má úroveň pH nižší než 7, je kyselá a zvyšuje riziko vzniku koroze. Zvýšení pH pomocí těchto filtrů neutralizuje vodu, odstraní kovovou pachuť a zabrání korozi kovových potrubí a fitinek. Také pomáhá snížit koncentraci rozpuštěného železa a manganu v dané vodě.

Filtrační náplň  Semidol – vyrobeno v Německu
Semidol K2 je polovypálený dolomitický uhličitan vápenatý. Je určený pro zvýšení pH (odkyselení) a zvýšení hodnot vápníku (Ca) a hořčíku (Mg) ve vodě – mineralizace vody. Díky alkalické reakci MgO (oxid hořečnatý) dojde také k odželezňování a odmanganování vody vysrážením těchto prvků. Pokud se Semidol používá na neupravenou vodu, doporučuje se filtr pravidelně prát, aby se zabránilo velké akumulaci nečistot a ucpání filtru.
Semidol je schválen pro použití na pitnou vodu. Semidol snižuje koncentrace agresivního CO2 (ve formě kyseliny uhličité) a částečně ho neutralizuje. Doporučuje se Semidol aplikovat pro kontinuální provoz, jinak může dojit k prudkému zvýšení pH.

Použití s kyselou a „hladovou“ vodou
Tyto filtry jsou účinným řešením pro předúpravu kyselé vody pro odželezňovače nebo MULTI filtry.
Díky zvýšení pH vody, snížení koncentrace CO2 a mineralizaci vody vápníkem a hořčíkem jsou tyto filtry ideálním řešením jako předfiltrace před odželezňovacími a multifunkčními filtry pro úpravu hodně kyselé anebo slabě mineralizované vodě.

Boční otvor na tlakové nádobě
Na tlakové nádobě těchto filtrů je umístěn speciální uzavíratelný otvor pro pohodlné doplnění filtrační náplně. Nemusí se rozebírat filtr, odmontovat hlavici a také nehrozí nebezpečí špatné montáže stoupací trubky. Stačí jednoduše doplnit náplň filtru přes plnící vstup na boku tlakové nádoby filtru.

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Průmyslový standard
Mosazné řídící ventily Fleck jsou průmyslovým standardem pro úpravu vody už více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.

Řídící jednotka NXT2
Pro průmyslové ventily Fleck v roce 2018 Pentair uvedl na trh novou řídící jednotku – NXT2. Je to ultra moderní a nejpokročilejší řídící jednotka pro automatické řídící ventily na trhu.
Při zapojení více tlakových nádob, umožňuje komunikaci mezi nimi a vytváření unikátních filtračních systémů na přání (paralelní nebo střídavý provoz, provoz dle aktuálního průtoku apod). Nabízí dvou nezávislých plně programovatelných relé – pro zapojení různých externích zařízení.

Plně nastavitelné regenerační cykly

Během nastavení řídící jednotky NXT2 si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů– v případě nekvalitní vstupní vody.

Možnost použití na teplou vodu
Každý mosazný ventil Fleck lze použít i na teplou vodu. V případě použití pro změkčení teplé vody je maximální teplota vody 65°C pro kapacitní provoz (s turbínou měření průtoku), nebo až do 82°C v případě časové regenerace.

Bez by-passu vody během regenerace, NBP piston
Jeden z klíčových požadavků na úpravu vodu v průmyslu – je kontinuální úprava vody bez výpadku. Proto průmyslové ventily Fleck jsou vybavené speciálním NBP (no water by-pass piston) pistonem a během regenerace filtrační náplně zavírají výstup. Dodávka vody se tedy přerušuje. A neupravená voda nejde dál a nekontaminuje provoz.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické pH filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 110 kg
Filtrační náplň: 90 kg
Max. průtok, m3/h: 1,8 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1“, vnější závit
Typ řízení: Časové
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Povrch filtrace, m2: 0,088 m2
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Průtok při proplachu: 2,3 m3/h
Typ náplně: Semidol K2
Typ řídící jednotky: Pentair Fleck 2750 NXT2
EAN: 8595665910761

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.