OPTIMO pH 800 - 3150

Kód: OPPH800-3150
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
199 888 Kč 165 197 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Automatický filtr na zvýšení pH a mineralizace. Max. průtok 9,2 m3/h, řídící ventil Fleck 3150 NXT2 NBP.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

 • Zvýšení pH vody (odkyselení)
 • Mineralizace - zvýšení hodnot vápníku a hořčíku
 • Neutralizace vody - zabraní korozi
 • Filtrační náplň - Semidol K2
 • Mosazný řídící ventil Fleck 3150
 • Průmyslová řídící jednotka NXT2
 • NBP piston - bez by-passu vody během regenerace
 • Tlakové nádoby Pentair Structural
 • Max průtok do 9,2 m3/hod
 • Přípojky - 2“
 • Záruka – 3 roky


Filtry na zvýšení pH a mineralizace vody s ventilem Pentair Fleck 3150 NXT2 NBP jsou klíčové pro udržení optimální kvality vody v mnoha průmyslových i domácích aplikacích. Tyto systémy pomáhají regulovat kyselost vody, což je zásadní pro ochranu zařízení a zajištění bezpečnosti a pohodlí uživatelů. Mineralizační filtry navíc dodávají vodě zpět důležité minerály, které mohou být během čištění odstraněny, a tím zlepšují její chuť a zdravotní přínosy.

Voda, která má úroveň pH nižší než 7, je kyselá a zvyšuje riziko vzniku koroze. Zvýšení pH pomocí těchto filtrů neutralizuje vodu, odstraní kovovou pachuť a zabrání korozi kovových potrubí a fitinek. Také pomáhá snížit koncentraci rozpuštěného železa a manganu v dané vodě.

Filtrační náplň  Semidol – vyrobeno v Německu
Semidol K2 je polovypálený dolomitický uhličitan vápenatý. Je určený pro zvýšení pH (odkyselení) a zvýšení hodnot vápníku (Ca) a hořčíku (Mg) ve vodě – mineralizace vody. Díky alkalické reakci MgO (oxid hořečnatý) dojde také k odželezňování a odmanganování vody vysrážením těchto prvků. Pokud se Semidol používá na neupravenou vodu, doporučuje se filtr pravidelně prát, aby se zabránilo velké akumulaci nečistot a ucpání filtru.
Semidol je schválen pro použití na pitnou vodu. Semidol snižuje koncentrace agresivního CO2 (ve formě kyseliny uhličité) a částečně ho neutralizuje. Doporučuje se Semidol aplikovat pro kontinuální provoz, jinak může dojit k prudkému zvýšení pH.

Použití s kyselou a „hladovou“ vodou
Tyto filtry jsou účinným řešením pro předúpravu kyselé vody pro odželezňovače nebo MULTI filtry.
Díky zvýšení pH vody, snížení koncentrace CO2 a mineralizaci vody vápníkem a hořčíkem jsou tyto filtry ideálním řešením jako předfiltrace před odželezňovacími a multifunkčními filtry pro úpravu hodně kyselé anebo slabě mineralizované vodě.

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Průmyslový standard
Mosazné řídící ventily Fleck jsou průmyslovým standardem pro úpravu vody už více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.

Řídící jednotka NXT2
Pro průmyslové ventily Fleck v roce 2018 Pentair uvedl na trh novou řídící jednotku – NXT2. Je to ultra moderní a nejpokročilejší řídící jednotka pro automatické řídící ventily na trhu.
Při zapojení více tlakových nádob, umožňuje komunikaci mezi nimi a vytváření unikátních filtračních systémů na přání (paralelní nebo střídavý provoz, provoz dle aktuálního průtoku apod). Nabízí dvou nezávislých plně programovatelných relé – pro zapojení různých externích zařízení.

Plně nastavitelné regenerační cykly

Během nastavení řídící jednotky NXT2 si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů– v případě nekvalitní vstupní vody.

Možnost použití na teplou vodu
Každý mosazný ventil Fleck lze použít i na teplou vodu. V případě použití pro změkčení teplé vody je maximální teplota vody 65°C pro kapacitní provoz (s turbínou měření průtoku), nebo až do 82°C v případě časové regenerace.

Bez by-passu vody během regenerace, NBP piston
Jeden z klíčových požadavků na úpravu vodu v průmyslu – je kontinuální úprava vody bez výpadku. Proto průmyslové ventily Fleck jsou vybavené speciálním NBP (no water by-pass piston) pistonem a během regenerace filtrační náplně zavírají výstup. Dodávka vody se tedy přerušuje. A neupravená voda nejde dál a nekontaminuje provoz.


Doplňkové parametry

Kategorie: Automatické pH filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 975 kg
Filtrační náplň: 800 kg
Max. průtok, m3/h: 13,2 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 2“, vnitřní závit
Typ řízení: Časové
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Povrch filtrace, m2: 0,662 m2
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Průtok při proplachu: 17 m3/hod
Typ náplně: Semidol K2
Typ řídící jednotky: Pentair Fleck 3150 NXT2
EAN: 8595665910914

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.