OPTIMO C 160 - 2750

Kód: OPC160-2750
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
63 013 Kč 52 077 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Automatický uhlíkový filtr. Max. průtok 3,4 m3/h, řídící ventil Fleck 2750 NXT2 NBP

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

  • Odstranění chlóru, organických sloučenin a těžkých kovů z vody
  • Výrazné zlepšení chuti a odstranění pachů
  • Mosazný řídící ventil Pentair Fleck 2750
  • Průmyslová řídící jednotka NXT2
  • NBP piston - bez by-passu vody během regenerace
  • Tlakové nádoby Pentair Structural
  • Max průtok do 3,4 m3/hod
  • Přípojky - 1“
  • Záruka – 3 roky

Automatické uhlíkové filtry OPTIMO C s automatickým ventilem Pentair Fleck 2850 NXT2 NBP s náplni z aktivního granulovaného uhlíku (GAC) jsou určené pro odstranění chloru a chlorových sloučenin z vody, nepříjemných zápachů a chutí, organických látek, těžkých kovů, pesticidů, apod. Speciálně navržené pro dechlorace vody například v gastronomii, předúpravu RO a taky filtraci celého domu.

Kvalitní aktivní uhlí
Tyto filtry jsou složeny ze štěrkové podložky (spodní vrstva štěrku) a značkového aktivovaného granulovaného uhlíku Jacobi AquaSorb® 2000, který je určen ke styku s pitnou vodou. Zrnitost: MESH 8x30, (0,6 - 2,4 mm). Vhodný pro úpravu pitné vody, výrobu nápojů a piva, adsorpci pachových a chuťových kontaminantů, iontoměniče apod.

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Průmyslový standard
Mosazné řídící ventily Fleck jsou průmyslovým standardem pro úpravu vody už více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.

Řídící jednotka NXT2
Pro průmyslové ventily Fleck v roce 2018 Pentair uvedl na trh novou řídící jednotku – NXT2. Je to ultra moderní a nejpokročilejší řídící jednotka pro automatické řídící ventily na trhu.
Při zapojení více tlakových nádob, umožňuje komunikaci mezi nimi a vytváření unikátních filtračních systémů na přání (paralelní nebo střídavý provoz, provoz dle aktuálního průtoku apod). Nabízí dvou nezávislých plně programovatelných relé – pro zapojení různých externích zařízení.
Nabízí možnost uložení názvu a kontaktu na servisní firmu, vzdálené hlášení servisu, vzdálené ovládání řídícího ventilu a další pokročilé funkce…

Plně nastavitelné regenerační cykly
Během nastavení řídící jednotky NXT2 si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů– v případě nekvalitní vstupní vody.

Možnost použití na teplou vodu
Každý mosazný ventil Fleck lze použít i na teplou vodu. V případě použití pro změkčení teplé vody je maximální teplota vody 65°C pro kapacitní provoz (s turbínou měření průtoku), nebo až do 82°C v případě časové regenerace.

Bez by-passu vody během regenerace, NBP piston
Jeden z klíčových požadavků na úpravu vodu v průmyslu – je kontinuální úprava vody bez výpadku. Proto průmyslové ventily Fleck jsou vybavené speciálním NBP (no water by-pass piston) pistonem a během regenerace filtrační náplně zavírají výstup. Dodávka vody se tedy přerušuje. A neupravená voda nejde dál a nekontaminuje provoz.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Uhlíkové filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 123 kg
Filtrační náplň: Uhlík aktivovaný granulovaný - GAC
Max. průtok, m3/h: 3,4 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1“, vnější závit
Typ řízení: Časové
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Povrch filtrace, m2: 0,169 m2
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Průtok při proplachu: 4,5 m3/hod
Typ řídící jednotky: Pentair Fleck 2750 NXT2
EAN: 8595665910419

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.