OPTIM MULTI 36 - 5800, Ecomix P

Kód: OPM36-5800-P
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
25 174 Kč 20 805 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Multifunkční filtr. Max. průtok 1,5 m3/h, řídící ventil Fleck 5800 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

OPTIM MULTI 36 - 5800, Ecomix P

Vlastností výrobku:

 • Moderní řídící ventil Pentair Fleck 5800 SXT
 • Precizní řízení každého cyklu regenerace
 • Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
 • Tlaková nádoba - Pentair Structural
 • Připojení - 1“ nerezový bypass
 • Postačí pro až 5-člennou rodinu
 • Maximální průtok – 1,5 m3/hod
 • Záruka – 3 roky

Multifunkční filtry Optim Multi s ventilem Fleck 5800 SXT


Pokud Vaše voda vykazuje vyšší obsah celkové tvrdosti, železa, manganu, amonných iontů a organických látek, pak jsou tu pro Vás multifunkční filtry série Optim Multi. Řada těchto filtrů obsahuje moderní filtrační hmotu Ecomix A nebo Ecomix P (dle modelu), vyrobenou společností Ecosoft, která efektivně zbavuje vodu těchto znečištění a upravuje snížené pH vody.

Moderní filtrační hmota Ecomix P


Filtrační hmota Ecomix P je určená pro odstranění celkové tvrdosti, železa, manganu a amonných iontů z vody. Je to odlehčená verze filtrační hmoty Ecomix A, a nefunguje pro organické látky. 

Filtrační hmota ECOMIX je směs 5 materiálů, které fungují na základě procesu iontovýměny a adsorpce. Během výroby jsou jednotlivé komponenty filtrační hmoty přesně nadávkovány a promíchány v proporcích dle receptury. Při filtraci se hmota rozvrství podle specifické hmotnosti komponent. Správné pořadí těchto vrstev zabezpečuje maximální efektivitu filtračního procesu.

Pistonový řídící ventil Fleck 5800


První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Evoluce k dokonalosti


Fleck 5800 SXT je velkou novinkou společnosti Pentair. Byl uveden na trh koncem roku 2014. Vychází z osvědčené pistonové technologie (jako u 5600), ale každý komponent ventilu byl modernizován – od samotného materiálu ventilu po turbínu měření průtoku, motůrek až po řídící jednotky. Je skutečně univerzální, flexibilní a snadno udržitelný moderní ventil pro úpravu vody. Lze ho použít jako změkčovač vody, tak i filtr.

Plně nastavitelné regenerační cykly


Během nastavení řídícího ventilu Fleck 5800 SXT si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů – v případě nekvalitní vstupní vody. 


Nový rychlý 10000 RPM motor dokáže okamžitě přepínat mezi regeneračními cykly a to, jak dopředu, tak i dozadu. Proto počet a pořadí regeneračních cyklu můžete mít skutečně individuální.

Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou


Doplnění solné nádoby se provádí upravenou vodou pro efektivní regeneraci a čistou solnou nádobu.

Kompaktní rozměry a velký průtok


Pistonový mechanismus umí vyrobit velmi kompletní řídící ventil, který nabízí vysoký okamžitý průtok vody – až do 4,7 m3/hod. Je to jeden z největších maximálních průtoků ve své třídě.

Vnější by-pass


Tento změkčovač je vybaven vnějším bypassem s připojením 1“ vnitřní zavít, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

OPTIM MULTI 36 - 5800, Ecomix P

Požadavky na vstupní vodu pro Ecomix P:

 • Max. celková tvrdost - 7,5 mmol/l 
 • Max. koncentrace železa - 10 mg/l 
 • Max. koncentrace manganu - 2 mg/l 
 • Max. celková mineralizace - 4000 mg/l 
 • Organické látky (jako CHSK Mn) - do 3 mg/l (nesnižuje) 
 • Amonné ionty - do 4 mg/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické multifunkční filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 43 kg
Max. průtok, m3/h: 1,5 m3/h
Připojení, vstup/výstup: Nerez 1“
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Filtrační hmota: Ecomix P
Množství náplně, l: 36 l
Nominální průtok, m3/h: 1,3 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-43°C
Pracovní tlak, bar: 1.4 - 8.5 bar
Spotřeba soli, kg/1 reg: 3,6 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 140 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Pentar Fleck 5800 SXT
EAN: 8595665909529

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.