OPTIM MULTI 36 - 255, Ecomix A

Kód: OPM36-255-A
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
24 045 Kč 19 872 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Klasický multifunkční filtr. Max. průtok 1,5 m3/h, řídící ventil Autotrol 255 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

OPTIM MULTI 36 - 255, Ecomix A

Vlastností výrobku:

 • Řešení až 5 typových problému v jednom zařízení
 • Chytrá automatická regenerace Logix
 • 7-cyklová regenerace s druhým zpětným proplachem
 • Řídící ventil Pentair Autotrol 255/760
 • Postačí pro až 5-člennou rodinu
 • Maximální průtok – 1,5 m3/hod
 • Záruka – 3 roky

Multifunkční filtry Optim Multi s ventilem Autotrol 255/760


Pokud Vaše voda vykazuje vyšší obsah celkové tvrdosti, železa, manganu, amonných iontů a organických látek, pak jsou tu pro Vás multifunkční filtry série Optim Multi. Řada těchto filtrů obsahuje moderní filtrační hmotu Ecomix A nebo Ecomix P (dle modelu), vyrobenou společností Ecosoft, která efektivně zbavuje vodu těchto znečištění a upravuje snížené pH vody.

Moderní filtrační hmota Ecomix A


Filtrační hmota Ecomix A je určená pro odstranění celkové tvrdosti, železa, manganu, amonných iontů a organických látek z vody.

Filtrační hmota ECOMIX je směs 5 materiálů, které fungují na základě procesu iontovýměny a adsorpce. Během výroby jsou jednotlivé komponenty filtrační hmoty přesně nadávkovány a promíchány v proporcích dle receptury. Při filtraci se hmota rozvrství podle specifické hmotnosti komponent. Správné pořadí těchto vrstev zabezpečuje maximální efektivitu filtračního procesu.

Řídící ventil Pentair Autotrol 255


Řídící ventily Pentair Autotrol využívají unikátní systém vačkové hřídele a ovládacích klapek, který prokázal svoji robustnost a spolehlivost již od 80 let minulého století. Díky své modulové konstrukci jsou vhodné pro univerzální použití a různé aplikace.

OPTIM MULTI 36 - 255, Ecomix A

Snadné programování a automatické přizpůsobení regeneračních cyklů


Ovládací jednotka Logix byla vyvinuta pro snadné programování s automatickým výpočtem kapacity zařízení. Do jednotky se nastaví jen parametry vstupní vody a maximální počet dní mezi regeneracemi. Zařízení je připraveno k provozu!

Úspora regenerační soli a vody


Na základě spotřeby vody za posledních 28 dní, vyhodnotí automatická regenerace Logix skutečnou spotřebu vody každý den v týdnu a nastaví regeneraci dle aktuální spotřeby. Díky této chytré regeneraci, přizpůsobí zařízení kapacitu a regenerační cykly dle aktuální spotřeby vody u vás doma. Pokud bude menší spotřeba vody, tak si Logix počítač přednastaví program a odloží regeneraci.

7-cyklová regenerace


Řídící ventil Autotrol 255 využívá 7-cyklovou regeneraci pro snížení úniku tvrdé vody a pro optimální využití regenerační soli. Ke standardním cyklům jsou zde navíc, druhý zpětný proplach a druhý rychlý proplach. Díky promíchání filtrační hmoty po regeneraci se vrstvy hmoty, které mají větší kapacitu (nahoře), smíchají se spodními vrstvami, které mají menší kapacitu dohromady, což dá ve výsledku úsporu regenerační soli na cca 10 %.

OPTIM MULTI 36 - 255, Ecomix A

Vnější by-pass


Tento změkčovač je vybaven vnějším bypassem s připojením 1“ vnější zavít, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Požadavky na vstupní vodu pro Ecomix A:

 • Max. celková tvrdost - 7,5 mmol/l 
 • Max. koncentrace železa - 15 mg/l 
 • Max. koncentrace manganu - 3 mg/l 
 • Max. celková mineralizace - 4000 mg/l 
 • Organické látky (jako CHSK Mn) - do 20 mg/l (snížení na cca 50%) 
 • Amonné ionty - do 4 mg/l

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické multifunkční filtry s ventilem Autotrol
Hmotnost: 42 kg
Max. průtok, m3/h: 1,5 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1“, vnější závit
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Filtrační hmota: Ecomix A
Množství náplně, l: 36 l
Nominální průtok, m3/h: 1,3 m3/hod
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Solná nádoba, l: 75 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 3,6 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 140 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Pentair Autotrol 255/760
EAN: 8595665902087

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.