OPTIM KOMBI 63 - 5800

Kód: OPK63-5800
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
31 373 Kč 25 928 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
18.7.2024
Možnosti doručení
Kombinovaný filtr na tvrdost a dusičnany. Max. průtok 1,9 m3/h, ventil Fleck 5800 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

 • Snížení celkové tvrdosti a dusičnanů v jednom zařízení
 • Moderní řídící ventil Pentair Fleck 5800 SXT
 • Tlaková nádoba - Pentair Structural
 • Precizní řízení každého cyklu regenerace
 • Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
 • Kvalitní náplně Resinex
 • Postačí pro až 3-člennou rodinu
 • Maximální průtok – 1,9 m3/hod
 • Záruka – 3 roky

Filtry kombinující funkce změkčovače a filtru na dusičnany
Kombinované filtry jsou určené ke snížení celkové tvrdosti a koncentrace dusičnanů ve vodě najednou (v jednom zařízení). Optim Kombi filtry se instalují na vstupní potrubí do objektu a tím je zajištěna úprava pitné a užitkové vody pro všechna následná odběrná místa. Jedná se o plně automatická moderní zařízení, která efektivně snižují koncentrace soli vápníku a hořčíku (tvrdost) a dusičnanů NO3.

Kvalitní náplně Resinex
Optim Kombi filtry obsahují 2 filtrační náplně. Jedna náplň je určená ke snížení tvrdosti vody, druhá pro snížení koncentrace dusičnanů. Na snížení tvrdosti se používá kationtová pryskyřice Resinex KW-8 (katex). Ke snížení obsahu dusičnanů se používá selektivní aniontová pryskyřice – Resinex NR-1 (anex).

Díky optimálnímu poměru filtračních hmot systém Optim Kombi dokáže nahradit dvě zařízení (změkčovací filtr a filtr na dusičnany). Množství jednotlivých filtračních hmot je navrženo tak, aby jejich kapacita byla zhruba stejná při průměrných hodnotách tvrdosti a dusičnanů ve vstupní vodě (3,6 mmol/l tvrdost a 80 mg/l dusičnanů). Pokud hodnoty tvrdosti anebo dusičnanů se v konkrétní vstupní vodě značně liší od shora uvedených, doporučujeme kontaktovat dodavatele zařízení pro individuální vypočet a nastavení řídící jednotky filtru.

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Evoluce k dokonalosti
Fleck 5800 SXT je velkou novinkou společnosti Pentair. Byl uveden na trh koncem roku 2014. Vychází z osvědčené pistonové technologie (jako u 5600), ale každý komponent ventilu byl modernizován – od samotného materiálu ventilu po turbínu měření průtoku, motůrek až po řídící jednotky. Je skutečně univerzální, flexibilní a snadno udržitelný moderní ventil pro úpravu vody. Lze ho použít jako změkčovač vody, tak i filtr.

Plně nastavitelné regenerační cykly
Během nastavení řídícího ventilu Fleck 5800 SXT si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů – v případě nekvalitní vstupní vody.
Nový rychlý 10000 RPM motor dokáže okamžitě přepínat mezi regeneračními cykly a to, jak dopředu, tak i dozadu. Proto počet a pořadí regeneračních cyklu můžete mít skutečně individuální.

Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
Doplnění solné nádoby se provádí upravenou vodou pro efektivní regeneraci a čistou solnou nádobu.

Kompaktní rozměry a velký průtok
Pistonový mechanismus umí vyrobit velmi kompletní řídící ventil, který nabízí vysoký okamžitý průtok vody – až do 4,7 m3/hod. Je to jeden z největších maximálních průtoků ve své třídě.

Vnější by-pass
Připojení je řešeno pomocí nerezového externího bypassu s 1“ vnitřním závitem, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Požadavky na vstupní vodu:

 • Max. celková tvrdost - 8 mmol/l
 • Max. koncentrace dusičnanů - 200 mg/l
 • Max. koncentrace železa - 0,5 mg/l
 • Max. koncentrace manganu - 0,1 mg/l
 • Max. celková mineralizace - 1500 mg/l
 • Organické látky (jako CHSK Mn) - do 3 mg/l

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kombinované filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 71 kg
Max. průtok, m3/h: 1,9 m3/h
Připojení, vstup/výstup: Nerez 1“, vnitřní závit
Elektrické napětí: 230 V, 50Hz
Množství náplně anex: 25 l
Množství náplně katex: 38 l
Nominální průtok, m3/h: 1,5 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-43°C
Pracovní tlak, bar: 1.4 - 8.5 bar
Solná nádoba, l: 150 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 6,9 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 220 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Fleck 5800 SXT
EAN: 8595665909598

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.