OPTIM KOMBI 50 - 255

Kód: OPK50-255
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
26 925 Kč 22 252 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Kombinovaný filtr na tvrdost a dusičnany. Max. průtok 1,6 m3/h, ventil Autotrol 255 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

 • Snížení celkové tvrdosti a dusičnanů v jednom zařízení
 • Řídící ventil Pentair Autotrol 255/760
 • Tlaková nádoba - Pentair Structural
 • Snadné použití a programování
 • Kvalitní náplně Resinex
 • Postačí pro až 3-člennou rodinu
 • Maximální průtok – 1,6 m3/hod
 • Záruka – 3 roky

Filtry kombinující funkce změkčovače a filtru na dusičnany
Kombinované filtry jsou určené ke snížení celkové tvrdosti a koncentrace dusičnanů ve vodě najednou (v jednom zařízení). Optim Kombi filtry se instalují na vstupní potrubí do objektu a tím je zajištěna úprava pitné a užitkové vody pro všechna následná odběrná místa. Jedná se o plně automatická moderní zařízení, která efektivně snižují koncentrace soli vápníku a hořčíku (tvrdost) a dusičnanů NO3.

Kvalitní náplně Resinex
Optim Kombi filtry obsahují 2 filtrační náplně. Jedna náplň je určená ke snížení tvrdosti vody, druhá pro snížení koncentrace dusičnanů. Na snížení tvrdosti se používá kationtová pryskyřice Resinex KW-8 (katex). Ke snížení obsahu dusičnanů se používá selektivní aniontová pryskyřice – Resinex NR-1 (anex).

Díky optimálnímu poměru filtračních hmot systém Optim Kombi dokáže nahradit dvě zařízení (změkčovací filtr a filtr na dusičnany). Množství jednotlivých filtračních hmot je navrženo tak, aby jejich kapacita byla zhruba stejná při průměrných hodnotách tvrdosti a dusičnanů ve vstupní vodě (3,6 mmol/l tvrdost a 80 mg/l dusičnanů). Pokud hodnoty tvrdosti anebo dusičnanů se v konkrétní vstupní vodě značně liší od shora uvedených, doporučujeme kontaktovat dodavatele zařízení pro individuální vypočet a nastavení řídící jednotky filtru.

Chytrá automatická regenerace Logix
Řídící ventily Pentair Autotrol využívají unikátní systém vačkové hřídele a ovládacích klapek, který prokázal svoji robustnost a spolehlivost již od 80 let minulého století. Díky své modulové konstrukci jsou vhodné pro univerzální použití a různé aplikace.

Snadné programování a automatické přizpůsobení regeneračních cyklů
Ovládací jednotka Logix byla vyvinuta pro snadné programování s automatickým výpočtem kapacity zařízení. Do jednotky se nastaví jen parametry vstupní vody a maximální počet dní mezi regeneracemi. Zařízení je připraveno k provozu!

Úspora regenerační soli a vody
Na základě spotřeby vody za posledních 28 dní, vyhodnotí automatická regenerace Logix skutečnou spotřebu vody každý den v týdnu a nastaví regeneraci dle aktuální spotřeby. Díky této chytré regeneraci, přizpůsobí zařízení kapacitu a regenerační cykly dle aktuální spotřeby vody u vás doma. Pokud bude menší spotřeba vody, tak si Logix počítač přednastaví program a odloží regeneraci.

7-cyklová regenerace
Řídící ventil Autotrol 255 využívá 7-cyklovou regeneraci pro snížení úniku tvrdé vody a pro optimální využití regenerační soli. Ke standardním cyklům jsou zde navíc, druhý zpětný proplach a druhý rychlý proplach. Díky promíchání filtrační hmoty po regeneraci se vrstvy hmoty, které mají větší kapacitu (nahoře), smíchají se spodními vrstvami, které mají menší kapacitu dohromady, což dá ve výsledku úsporu regenerační soli na cca 10 %.

Vnější by-pass
Tento změkčovač je vybaven vnějším bypassem s připojením 1“ vnější zavít, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Požadavky na vstupní vodu:

 • Max. celková tvrdost - 8 mmol/l
 • Max. koncentrace dusičnanů - 200 mg/l
 • Max. koncentrace železa - 0,5 mg/l
 • Max. koncentrace manganu - 0,1 mg/l
 • Max. celková mineralizace - 1500 mg/l
 • Organické látky (jako CHSK Mn) - do 3 mg/l

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kombinované filtry s ventilem Autotrol
Hmotnost: 59 kg
Max. průtok, m3/h: 1,6 m3/h
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1“, vnější závit
Elektrické napětí: 230 V, 50Hz
Množství náplně anex: 20 l
Množství náplně katex: 30 l
Nominální průtok, m3/h: 1,3 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-43°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Solná nádoba, l: 150 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 5,5 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 200 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Autotrol 255/760
EAN: 8595665906719

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.