Optim D 60 - 255

Kód: OPD60-255
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
36 622 Kč 30 266 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
13.5.2024
Možnosti doručení
Klasický filtr na dusičnany. Max. průtok 3 m3/h, řídící ventil Autotrol 255/760 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

  • Efektivní odstranění dusičnanů z vody
  • Chytrá automatická regenerace Logix
  • Snadné použití a programování
  • Řídící ventil Pentair Autotrol 255/760
  • Kvalitní náplně Resinex
  • Maximální průtok – 3 m3/hod
  • Postačí pro až 6-člennou rodinu
  • Záruka – 3 roky

Automatické filtry na dusičnany Optim D
Automatické filtry Optim D jsou plnohodnotné zařízení s ventilem Pentair Autotrol 255/760, které jsou určené pro snižení koncentrace dusičnanů z vody, a instalují se na vstupu vody do domu a upravují vodu v celém objektu. Doporučuje se pro použití v objektech, kde trvale bydlí 1-3 osoby. Maximální doporučený průtok dosahuje až 2,3 m3/hod, což postačí pro větší rodinu. Na rozdíl od kompaktních úpraven, obsahují větší množství filtrační náplně a jsou určené pro větší průtoky vody a pro vstupní vodu horší kvality.

Princip fungování
Dusičnany jsou z vody odstraňovány pomocí iontovýměnné pryskyřice (anexový ionex) Resinex NR-1, která mění ionty dusičnanů (NO3-) za ionty chloridů (Cl-). Během regenerace zařízení jsou dusičnany odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Filtrační schopnosti hmoty se zároveň regenerují pomocí solného roztoku

Časem prověřená spolehlivost ventilu Autotrol
Řídící ventily Pentair Autotrol využívají unikátní systém vačkové hřídele a ovládacích klapek, který prokázal svoji robustnost a spolehlivost již od 80 let minulého století. Díky své modulové konstrukci jsou vhodné pro univerzální použití a různé aplikace.

Snadné programování a automatické přizpůsobení regeneračních cyklů
Ovládací jednotka Logix byla vyvinuta pro snadné programování s automatickým výpočtem kapacity zařízení. Do jednotky se nastaví jen tvrdost vstupní vody a maximální počet dní mezi regeneracemi. Zařízení je připraveno k provozu!

Úspora regenerační soli a vody
Na základě spotřeby vody za posledních 28 dní, vyhodnotí automatická regenerace Logix skutečnou spotřebu vody každý den v týdnu a nastaví regeneraci dle aktuální spotřeby. Díky této chytré regeneraci, přizpůsobí zařízení kapacitu a regenerační cykly dle aktuální spotřeby vody u vás doma. Pokud bude menší spotřeba vody, tak si Logix počítač přednastaví program a odloží regeneraci.

7-cyklová regenerace
Řídící ventil Autotrol 255 využívá 7-cyklovou regeneraci pro snížení úniku tvrdé vody a pro optimální využití regenerační soli. Ke standardním cyklům jsou zde navíc, druhý zpětný proplach a druhý rychlý proplach. Díky promíchání filtrační hmoty po regeneraci se vrstvy hmoty, které mají větší kapacitu (nahoře), smíchají se spodními vrstvami, které mají menší kapacitu dohromady, což dá ve výsledku úsporu regenerační soli na cca 10 %.

Vnější by-pass
Tento změkčovač je vybaven vnějším bypassem s připojením 1“ vnější zavít, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické filtry na dusičnany s ventilem Autotrol
Hmotnost: 71 kg
Filtrační náplň: Resinex NR-1
Max. průtok, m3/h: 3 m3/h
Doporučený počet osob: 1 až 6
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Množství náplně, l: 60 litrů
Nominální průtok, m3/h: 2,4 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Přípojky:: 1“
Spotřeba soli, kg/1 reg: 7,2 kg/ 1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 180 l
Typ řídící jednotky: Autotrol 255/760
EAN: 8595665909703

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.