Optim D 100 - 5800

Kód: OPD100-5800
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
56 668 Kč 46 833 Kč bez DPH
Na objednávku, 14 dní
Můžeme doručit do:
1.8.2024
Možnosti doručení
Klasický filtr na dusičnany. Max. průtok 4,7 m3/h, řídící ventil Fleck 5800 s objemovou regeneraci

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

  • Efektivní odstranění dusičnanů z vody
  • Moderní řídící ventil Fleck 5800 SXT
  • Snadný přístup k ventilu a jednoduchost instalace
  • Precizní řízení každého cyklu regenerace
  • Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
  • Kvalitní náplně Resinex
  • Maximální průtok – 4,7 m3/hod
  • Záruka – 3 roky

Automatické filtry na dusičnany Optim D
Automatické filtry Optim D jsou plnohodnotné zařízení s ventilem Pentair Fleck 5800 SXT, které jsou určené pro snižení koncentrace dusičnanů z vody, a instalují se na vstupu vody do domu a upravují vodu v celém objektu. Doporučuje se pro použití v objektech, kde trvalé bydlí 1 až 6 osob. Maximální doporučený průtok  dosahuje až 2,3 m3/hod, což postačí pro větší rodinu.
Na rozdíl od kompaktních úpraven, obsahují větší množství filtrační náplně a jsou určené pro větší průtoky vody a pro vstupní vodu horší kvality.

Princip fungování
Dusičnany jsou z vody odstraňovány pomocí iontovýměnné pryskyřice (anexový ionex) Resinex NR-1, která mění ionty dusičnanů (NO3-) za ionty chloridů (Cl-). Během regenerace zařízení jsou dusičnany odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Filtrační schopnosti hmoty se zároveň regenerují pomocí solného roztoku

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a odolnost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Ověřená kvalita

Ventily Fleck jsou nejprodávanější automatické ventily v Evropě pro domácí použití. Robustnost a spolehlivost těchto ventilu je ověřena více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.
Na velkém LCD displeji s moderním modrým podsvícením lze nastavit délky a počet jednotlivých cyklů regenerace zařízení, množství soli na regeneraci pro maximální přizpůsobení provozu.

Plně nastavitelné regenerační cykly
Během nastavení řídícího ventilu Fleck 5800 SXT si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů – v případě nekvalitní vstupní vody.
Nový rychlý 10000 RPM motor dokáže okamžitě přepínat mezi regeneračními cykly a to, jak dopředu, tak i dozadu. Proto počet a pořadí regeneračních cyklu můžete mít skutečně individuální.

Vnější by-pass
Tento změkčovač je vybaven vnějším bypassem z nerezové ocelí s připojením 1“ vnitřní zavít, který si můžete využit pro odstávku zařízení z provozu během servisu nebo čištění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické filtry na dusičnany s ventilem Fleck
Hmotnost: 111 kg
Filtrační náplň: Resinex NR-1
Max. průtok, m3/h: 4,7 m3/h
Doporučený počet osob: 1 až 6
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Množství náplně, l: 100 litrů
Nominální průtok, m3/h: 4 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.4 - 8.5 bar
Přípojky:: 1“
Spotřeba soli, kg/1 reg: 12 kg/ 1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 400 l
Typ řídící jednotky: Fleck 5800 SXT
EAN: 8595665909789

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.