OPTIM 300 - 2850

Kód: OPT300-2850
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
133 874 Kč 110 640 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Průmyslový změkčovač vody. Max. průtok 11,6 m3/h, ventil Fleck 2850 NXT2 s objemovou regeneraci.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

OPTIM 300 - 2850

Vlastností výrobku:

  • Mosazný řídící ventil Fleck 2850
  • Průmyslová řídící jednotka NXT2
  • NBP piston - bez by-passu vody během regenerace
  • Tlaková nádoba – Pentair Structural
  • Připojení - 1 1/2“
  • Průtok – až 11,6 m3/hod
  • Množství náplně - 300 l
  • Záruka – 3 roky

Průmyslové změkčovače vody s mosazným ventilem Fleck 2850 NXT2


OPTIM 100 - 500 jsou automatické změkčovače vody, odstraňující soli vápníku a hořčíku. Tyto změkčovače jsou vybavené průmyslovým mosazným řídícím ventilem Fleck 2850 s kontrolérem NXT2. 


Jsou určené pro těžší provozy, kde je vyžadována maximální flexibilnost nastavení, robustnost a spolehlivost. Taky jsou vhodné pro spojení několika nádob mezi sebou, pro vytváření funkčního víceúčelového změkčovacího celku. Například pro paralelní anebo střídavý provoz apod.

Pistonový řídící ventil


První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Průmyslový standard


Mosazné řídící ventily Fleck jsou průmyslovým standardem pro úpravu vody už více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.

Řídící jednotka NXT2


Pro průmyslové ventily Fleck v roce 2018 Pentair uvedl na trh novou řídící jednotku – NXT2. Je to ultra moderní a nejpokročilejší řídící jednotka pro automatické řídící ventily na trhu.


Při zapojení více tlakových nádob, umožňuje komunikaci mezi nimi a vytváření unikátních filtračních systémů na přání (paralelní nebo střídavý provoz, provoz dle aktuálního průtoku apod). Nabízí dvou nezávislých plně programovatelných relé – pro zapojení různých externích zařízení.


Nabízí možnost uložení názvu a kontaktu na servisní firmu, vzdálené hlášení servisu, vzdálené ovládání řídícího ventilu a další pokročilé funkce…

OPTIM 300 - 2850

Plně nastavitelné regenerační cykly


Během nastavení řídící jednotky NXT2 si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů– v případě nekvalitní vstupní vody.

Možnost použití na teplou vodu


Každý mosazný ventil Fleck lze použít i na teplou vodu. V případě použití pro změkčení teplé vody je maximální teplota vody 65°C pro kapacitní provoz (s turbínou měření průtoku), nebo až do 82°C v případě časové regenerace.

Bez by-passu vody během regenerace, NBP piston


Jeden z klíčových požadavků na úpravu vodu v průmyslu – je kontinuální úprava vody bez výpadku. Proto průmyslové ventily Fleck jsou vybavené speciálním NBP (no water by-pass piston) pistonem a během regenerace filtrační náplně zavírají výstup. Dodávka vody se tedy přerušuje. A neupravená voda nejde dál a nekontaminuje provoz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Větší změkčovače s ventilem Fleck
Hmotnost: 338 kg
Filtrační náplň: Resinex KW-8
Max. průtok, m3/h: 11,6 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1 1/2“
Typ řízení: Objemové (kapacitní)
Elektrické napětí: 230V/50Hz
Množství náplně, l: 300 l
Nominální průtok, m3/h: 11,6 m3/hod
Pracovní teploty, °C: 2 - 43°C
Pracovní tlak, bar: 1.4 - 8.5 bar
Solná nádoba, l: 520 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 36 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 1000 l /1 reg
Typ řídící jednotky: Fleck 2850 NXT2 NBP
Vnejší příruba s hlav. by-passem: Ano (v balení)
Vnitřní by-pass, na michaní: Ano
EAN: 8595665909178

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.