Osmosis PRO 4000 CR

Kód: 3335
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
612 843 Kč 506 482 Kč bez DPH
Na objednávku, 60 dní
Můžeme doručit do:
12.9.2024
Možnosti doručení
Reverzní osmóza pro komerční a průmyslové aplikace. Výkon 4.000 l/hod.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

Prověřená kvalita systémů reverzní osmózy od Waterfilter

Reverzní osmóza je technologie separace roztoků pomocí tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a jiné rozpuštěné látky. Narozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration". Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí RO membrány rozděluje na dva roztoky (permeát a koncentrát), které se shromažďují po obou stranách membrány. Polopropustná RO membrána, pokud na ni působí dostatečný tlak, umožňuje propouštění očištěné vody - tzv. "permeát" - zatímco rozpuštěné látky se shromažďují v "koncentrátu".

Systém využívá speciální svinuté membrány navržené pro turbulentní proud roztoku (vody). Tyto membrány propouštějí očištěnou vodu a akumulují ji ve vnitřní trubce pro permeát.

Vstupní roztok prochází vyměnitelným mechanickým filtrem s porozitou 5 mikronů, který absorbuje hrubé nečistoty. Takto upravená voda proudí přes vstupní solenoidový ventil do vysokotlakového čerpadla a do membrán RO. Ventil se otevírá pouze po dobu, kdy je systém spuštěný. Pokud je systém RO vypnut, solenoidový ventil se automatický uzavírá a zamezuje neturbulentním tokům v membránách, což prodlužuje životnost membrán RO.

Vysokotlakové čerpadlo vhání vstupní vodu do paralelně uspořádaných membrán reverzní osmózy. Směr toku vody je zobrazen na kalichu každé membrány pomocí šipky. Voda je membránami rozdělena na dva toky: permeát (očištěná voda) a koncentrát (koncentrovaná či „znečištěná“ voda).

Permeát z membrán proudí přes měřič průtoku vody do výstupu ze stanice RO. Permeát musí být akumulován v netlakovém akumulačním tanku. Permeát může mít menší zpětný tlak, ale zpětný tlak nesmí být nikdy vyšší než tlak koncentrátu. Vždy musíme počítat s tím, že zpětný tlak na výstupu permeátu způsobuje snížení výkonu celé stanice RO a také snižuje kvalitu výstupní vody. Kvalita výstupní vody (permeátu) také vždy závisí na kvalitě vstupní vody.

Koncentrát po výstupu z membrán proudí do kontrolního centra průtoku (rozvod koncentrát / recyklát). V tomto místě ventil recyklátu pouští určité množství koncentrátu zpět do vstupního vysokotlakového čerpadla a umožňuje opakované použití části koncentrátu. Taková recyklace zvyšuje celkovou výtěžnost systému (až 75%). Nastavitelný ventil koncentrátu reguluje množství koncentrátu, vytékajícího do odpadu, kontroluje pracovní tlak v celém systému RO a pomáhá také kontrolovat jeho výtěžnost. Další solenoidový ventil, který je namontován paralelně s ventilem koncentrátu, je určen pro automatický proplach membrán a je řízen mikroprocesorem.

Technické informace

Stabilizované odstranění rozpuštěných látek: až 99,2 %
Výtěžnost (efektivita): 50% - 75%

Výbava

Ocelový rám s práškovým lakováním: standardní výbava
Nerezový rám: na přání
Recyklace vody: standardní výbava
Plovákové průtokoměry: standardní výbava
Provoz řízený mikroprocesorem: standardní výbava
Programovatelný automat: standardní výbava
Automatický / manuální provoz: standardní výbava
Automatický proplach membrán: standardní výbava
Hlídání vstupního tlaku: standardní výbava
Indikace stavu výstupní vodivosti: standardní výbava
Indikace stavu teploty vody: standardní výbava
Indikace stavu chodu celého systému: standardní výbava
Dotykový displej: na přání
Nerezové jehlové ventily: Osmosis PRO 500 a vyšší
Dimenze připojení: dle přání zákazníka
Standardní membrány: CSM RE4021-BLN

Typ membrán (na výběr)

CSM RE4021-BLN (střednětlaké) – Standardní typ membrán. Vyžadují relativně nízký provozní tlak 7-11 barů, díky čemuž jsou energeticky úspornější. V porovnání s membránami BE ale vykazují nižší míru odsolení (standardně kolem 99% - 99,2%).
CSM RE4021-BE (vysokotlaké) – Na přání. Vyžadují vysoký pracovní tlak 12-16 barů. Vykazují vyšší kvalitu výstupní vody (odsolení), až 99,5%. Pro jejich aplikaci jsou nutné modifikace v konstrukci stanice RO (výkonnější čerpadlo apod.)
Naši specialisté Vám doporučí vhodný typ membrán pro Vaši konkrétní potřebu.

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku RO systému určenou přesně pro Vás a podle Vašich provozních podmínek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslová reverzní osmóza
Hmotnost: 280 kg
Nominální výkon systému, m3/h: 4m3/h
Počet membrán, ks: 4ks
Typ membrán: CSM RE8040
Délka, mm: 2300mm
Hmotnost, kg: 200kg
Příkon motoru, kW: 5,5kW
Šířka, mm: 1100mm
Typ čerpadla: Grundfos, série CR
Výška, mm: 1800mm
EAN: 8595665903411

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.