Osmosis 6 UV

Kód: 3103
Neohodnoceno
8 580 Kč 7 091 Kč bez DPH
Na cestě
Můžeme doručit do:
17.10.2023
Možnosti doručení
Domácí systém reverzní osmózy s UV lampou

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

Waterfilter Osmosis 6 je nejprodávanější filtr na vodu určený k montáži pod kuchyňský dřez.

 

Pouze to nejlepší

Reverzní osmóza je jednou z nejlepších technologií pro čištění vody, které byly vynalezeny. Filtry na bázi této technologie odstraňují 80-99% nečistot ve vodě. Každý filtr obsahuje membránu reverzní osmózy, která odstraňuje takové škodlivé látky jako dusičnany, dusitany, pesticidy, těžké kovy, sírany, chlor, amonné ionty, železo, mangan a jiné. Výsledkem je ideální voda s chutí horského pramene.

 

Jak filtr funguje

Reverzní osmóza je technologie separace látek z roztoku pomocí tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a jiné rozpuštěné látky. Narozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration". Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí membrány RO rozděluje na 2 proudy - permeát a koncentrát - které se shromažďují po obou stranách membrány RO. Polopropustná membrána, pokud na ni působí dostatečný tlak, propouští očištěnou vodu (permeát), zatímco rozpuštěné látky zůstávají v koncentrátu, který je odváděn do odpadních vod.

Výkon domácích systémů Osmosis je cca 15 litrů/hod. upravené vody. Tento výkon bohatě postačí pro zásobování 4 až 5 členné rodiny.

Systém obsahuje tři předfiltry, odstraňující mechanické nečistoty, chlor a jeho sloučeniny. Tyto předfiltry chrání membránu RO před zanesením hrubými nečistotami. Mineralizační patrona zpětně obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík) a dodá vodě příjemnou chuť horského pramene. Chromovaný kohoutek s keramickou vložkou se montuje na kuchyňskou linku vedle standardní baterie. Systém Osmosis 6 můžete připojit k akváriu anebo kávovaru.

 

Jednotlivé stupně a součásti filtračního systému

 • První stupeň mechanického předčištění vody v systému odstraní mechanické částice větší než 20 mikronů. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka z důvodu ochrany pomocného čerpadla.
  Používají se vložky P20 (10“ SL, 20mcr) a P5 (10“ SL, 5mcr)
   
 • Druhý stupeň odstraní z vody chlór a organické sloučeniny.
  Pro tento stupeň se používá vložka z granulovaného nebo lisovaného aktivovaného uhlíku (GAC 10“ SL, resp. CTO 10" SL).
   
 • Jemné mechanické čištění vody. Tento stupeň odstraní mechanické částice větší než 5 mikronů a zbytkový uhlíkový prach z předchozího stupně. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka.
  Používají se vložky: P5 (10“ SL, 5mcr) a P1 10“ (SL, 1mcr).
   
 • Čtvrtým stupněm je membrána reverzní osmózy 80 GPD. Výkon membrány je cca 10-12 litrů za hodinu v závislosti na provozních podmínkách.
  Používají se membrány CSM RE1812-80, případně CSM RE2012-100 a Filmtec BW60-1812-75.
   
 • Zásobní nádoba. Rychlost membránové filtrace je velmi nízká – cca 10-12 litrů za hodinu. Takový průtok není dostačující pro běžné používání systému filtrace vody. Proto je součástí systému zásobní nádoba s obsahem 10 litrů (užitečný objem 8 litrů), ve které se voda akumuluje pro okamžitou spotřebu.
   
 • Uhlíkový postfiltr (Activated carbon postfilter) díky náplni z granulovaného aktivního uhlíku z kokosové skořápky přidá vodě příjemnou chuť a odstraní veškeré nepříjemné zápachy.
   
 • Zpětná mineralizace vody pomocí speciálního mineralizátoru (Mineralizing filter). Tato mineralizační patrona obsahuje směs speciálního mineralizačního materiálu pro obohacení čisté vody potřebnými minerály pro lidské tělo. Dle zkušeností provádíme zpětnou mineralizaci na úrovni: Ca2+ 19,2 mg/l, Mg2+ 12,6 mg/l, Na- 3,8 mg/l, K+ 4,7 mg/l atd.
   
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „UV“: UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. UV lampa se montuje jako poslední stupeň filtračního systému (za mineralizátorem) a chrání výstupní vodu před jakoukoliv bakteriální kontaminací. Používá se UV lampa UVC 1G z naší nabídky.
   
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „p“: Pomocné čerpadlo s velmi tichým provozem, které kompenzuje nedostatek vstupního tlaku vody a dodá membráně RO tlak 5 až 6,5 bar pro zaručení její dobré funkčnosti. S pomocným čerpadlem vykazuje membrána RO nejefektivnější provoz jak z hlediska výtěžnosti, tak i kvality a účinnosti filtrace. Čerpadlo má napájení 24V přes malý transformátor (součástí balení), aby v systému RO nebylo velké elektrické napětí. Systémy s čerpadlem doporučujeme, pokud tlak v systému klesá pod 2,2 bar.
   
 • Čidlo úniku vody: Všechny systémy reverzní osmózy Osmosis 6 jsou dodávány včetně mechanického čidla úniku vody. Jde o malé čidlo, které se montuje na přívodní hadičku a dokáže zastavit přívod vody, pokud dojde k vyplavení systému nebo jakémukoliv úniku vody.

 

Na co si musíme dát pozor

Nedoporučujeme instalaci systému Osmosis ke zdroji vody neznámé kvality. Je vždy lepší nechat provést rozbor vody. Na základě tohoto rozboru Vám vypracujeme nabídku přesně na míru a přizpůsobíme systém Osmosis složení Vaší vody. Existuje možnost výměny předfiltru, mineralizační patrony, membrány, tlakové nádoby, anebo navrhneme jinou metodu filtrace.

Kvalita výstupní vody je na nejvyšší úrovni, ovšem v závislosti na různých provozních podmínkách mohou být výstupní hodnoty např. vápníku nebo hořčíku nižší, než je požadováno vyhláškou. V takovém případě navrhneme na základě rozboru vody jinou membránu (RO, nanofiltrace, ultrafiltrace), jinou mineralizační patronu nebo jiné předfiltry.
Zašlete nám výsledky rozboru vody a my Vám vypracujeme nabídku filtračního zařízení přesně na míru.

Pokud je tlak ve vodovodním systému nižší, nestabilní nebo pokud je voda více znečištěná, doporučujeme systém s pumpou – Osmosis 6p. Jde o tichou membránovou pumpu, zabudovanou přímo do systému, která zvýší tlak na osmotickou membránu na cca 6 bar. Budou tak zajištěny ideální podmínky pro kvalitní funkci systému.

 

Doprava a instalace

Systém Osmosis 6 Vám přivezeme a odborně namontujeme.

Doprava a montáž po Praze stojí: 2000,- Kč bez 21 % DPH. Montáž mimo Prahu bude stát 1500,- Kč plus doprava (19,- Kč/km – počítá se jednosměrná cesta) bez 21 % DPH.

Pokud budete chtít zakoupit systém Osmosis 6 s montáží, uveďte to prosím do poznámky v objednávce.

 

Co je také součástí systému:

 • Standardní membrána reverzní osmózy: 75 GPD (Vontron, Aqua-Win, Aspring)
 • Jiný typ membrány za příplatek:  100 GPD, 75 GPD Filmtec
 • Mineralizační patrona
 • Chromovaný keramický kohoutek
 • Čidlo úniku vody
 • Zásobní nádrž na čistou vodu: 8 litrů, rozměry 400 x 260 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Domácí reverzní osmóza
Hmotnost: 12 kg
Čidlo uníku vody: Ano
Délka, mm: 450mm
Chromovaný kohoutek v balení: Ano
Jiná membrána RO - za příplatek: CSM RE1812-HR+, Vontron ULP 2012-100
Max. vstupní provozní tlak, bar: 8bar
Membrána RO - standard: Vontron ULP 1812-75
Min. vstupní provozní tlak, bar: 2,2bar
Mineralizační patrona: PENTAIR GS-10cal/RO
Počet stupňů filtrací: 5
Rozměry zásobní nádrže: 400 x 260 mm
Šířka, mm: 140mm
Teplota vstupní vody: Od 2°C do 40°C
Vstupní tlak vody, bar: 2,2
Vstupní tvrdost vody, mmol/l: 4,5mmol/l
Vstupní volný chlor, mg/l: 0,4mg/l
Vstupní železo, mg/l: 0,5mg/l
Výkon systému: 10-12 l/hod (až 270 l/den)
Výkonnost filtraci TDS (NaClO): 90 až 98%
Výška, mm: 530mm
Zasobní nádrž na čistou vodu: Ano, 10 litru
Zdroj vody: Řad nebo studna
EAN: 8595665903718

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.