OPTIMO P 160 - 2850

Kód: OPP160-2850
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
58 629 Kč 48 454 Kč bez DPH
Na objednávku, 21 dní
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení
Automatický pískový filtr. Max. průtok 2,6 m3/h, řídící ventil Fleck 2850 NXT2 NBP

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

  • Písek – pro hrubou mechanickou filtraci vody
  • Multivrstvá filtrační náplň
  • Mosazný řídící ventil Pentair Fleck 2850
  • Průmyslová řídící jednotka NXT2
  • NBP piston - bez by-passu vody během regenerace
  • Tlakové nádoby Pentair Structural
  • Max průtok do 2,6 m3/hod
  • Přípojky - 1 1/2“
  • Záruka – 3 roky

Písková filtrace je základní metodou pro hrubou mechanickou filtraci vody. Tento proces zahrnuje použití písku jako filtračního média, které odstraňuje nečistoty z vody tím, že je zachytává mezi zrnky písku. Je to efektivní a ekonomická metoda, která se často používá v různých aplikacích, od domácích bazénů po průmyslové vodní systémy.

Hrubá mechanická filtrace s automatickým proplachem
Automatické pískové filtry OPTIMO P s automatickým ventilem Pentair Fleck 2850 NXT2 se používají ke hrubé mechanické filtraci vody. Například jako předfiltrace, nebo první stupeň úpravy velmi znečištěné vody. Hlavní výhodou oproti standardním filtrům s filtrační vložkou – automatický proplach pískové náplně.

Multivrstvá náplň
Filtry OPTIMO P obsahují speciální multivrstvá náplň, která se skládá ze spodní hrubé podložky (štěrku), která pokrývá spodní distribuční koš. Nad spodní podložkou se nachází cca 10 cm mezivrstvy, aby nedocházelo k promíchání spodní a horní části. Nahoře se nachází samotná filtrační náplň – jemný křemičitý písek o zrnitosti 0,8-1,2mm. Díky tomuto složení filtračních hmot z několika vrstev a použití kvalitního křemičitého písku, dosahuje jemnost filtrací těchto filtrů 50-70 mikronů.

Pistonový řídící ventil
První pistonový řídící ventil pro změkčovače vody Fleck byl vyroben roce 1963 společností Fleck Controls v Americe. Od té doby prošel samotný mechanismus vývojem pro dokonalou spolehlivost a trvanlivost. V roce 1995 Fleck byl koupen společností Pentair, která provedla hodně změn v řídící elektronice a logice programování ventilu. A jeden z nejvíce populárních produktů byl ještě zdokonalen.

Průmyslový standard
Mosazné řídící ventily Fleck jsou průmyslovým standardem pro úpravu vody už více než 60 let. Více než 3 miliony pistonových ventilů Fleck bylo vyrobeno jen v Evropě. Veškeré ventily Fleck se pro Evropský trh vyrábějí v Itálii, v továrně firmy Pentair v Pise.

Řídící jednotka NXT2
Pro průmyslové ventily Fleck v roce 2018 Pentair uvedl na trh novou řídící jednotku – NXT2. Je to ultra moderní a nejpokročilejší řídící jednotka pro automatické řídící ventily na trhu.
Při zapojení více tlakových nádob, umožňuje komunikaci mezi nimi a vytváření unikátních filtračních systémů na přání (paralelní nebo střídavý provoz, provoz dle aktuálního průtoku apod). Nabízí dvou nezávislých plně programovatelných relé – pro zapojení různých externích zařízení.
Nabízí možnost uložení názvu a kontaktu na servisní firmu, vzdálené hlášení servisu, vzdálené ovládání řídícího ventilu a další pokročilé funkce…

Plně nastavitelné regenerační cykly
Během nastavení řídící jednotky NXT2 si můžete nejen naprogramovat délku jednotlivých cyklů ale i jejich pořadí a počet. Například, můžete navolit až několik zpětných proplachů– v případě nekvalitní vstupní vody.

Možnost použití na teplou vodu
Každý mosazný ventil Fleck lze použít i na teplou vodu. V případě použití pro změkčení teplé vody je maximální teplota vody 65°C pro kapacitní provoz (s turbínou měření průtoku), nebo až do 82°C v případě časové regenerace.

Bez by-passu vody během regenerace, NBP piston
Jeden z klíčových požadavků na úpravu vodu v průmyslu – je kontinuální úprava vody bez výpadku. Proto průmyslové ventily Fleck jsou vybavené speciálním NBP (no water by-pass piston) pistonem a během regenerace filtrační náplně zavírají výstup. Dodávka vody se tedy přerušuje. A neupravená voda nejde dál a nekontaminuje provoz.

Multivrstvá náplň
Filtry Optimo obsahují speciální multivrstvá náplň, která se skládá ze spodní hrubé podložky (štěrku), která pokrývá spodní distribuční koš. Nad spodní podložkou se nachází cca 10 cm mezivrstvy, aby nedocházelo k promíchání spodní a horní části. Nahoře se nachází samotná filtrační náplň z jemného křemičitého písku.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pískové filtry s ventilem Fleck
Hmotnost: 214 kg
Filtrační náplň: Písek, 3 vrstvy
Max. průtok, m3/h: 2,6 m3/hod
Připojení, vstup/výstup: Mosaz 1 1/2“, vnější závit
Typ řízení: Časové
Elektrické napětí: 230V, 50Hz
Povrch filtrace, m2: 0,102 m2
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Průtok při proplachu: 5,7 m3/h
Typ řídící jednotky: Pentair Fleck 2850 NXT2
EAN: 8595665910297

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.