DUO OPTIM 35 - 255

Kód: DOPT35-255
Neohodnoceno
Značka: Waterfilter
38 474 Kč 31 797 Kč bez DPH
Na objednávku, 14 dní
Můžeme doručit do:
1.8.2024
Možnosti doručení
Dvojitý změkčovač vody. Max. průtok 2,8 m3/h, ventil Autotrol 255/764 TWIN s objemovou regeneraci.

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

DUO OPTIM 35 - 255

Vlastností výrobku:

  • Nepřetržitá dodávka vody
  • Řídící ventil – Pentair Autotrol 255/764 TWIN
  • Tlakové nádoby - Pentair Structural
  • Doplnění nádoby na sůl upravenou vodou
  • 7-cyklová regenerace s druhým zpětným proplachem
  • Připojení - 1“
  • Průtok - až 2,8 m3/hod (2 nádoby paralelně)
  • Průtok - až 1,4 m3/hod (každá nádoba zvlášť)
  • Záruka - 3 roky

DUO změkčovače vody s ventilem Autotrol 255 TWIN


Dvojité změkčovače vody DUO OPTIM jsou určené pro nepřetržitou dodávku změkčené vody bez přestávek na regeneraci. Tato zařízení se skládají ze dvou tlakových nádob s filtrační náplní, které se zapojují paralelně a jedné nádoby na regenerační sůl.

Řídící ventil Pentair Autotrol 255 TWIN


Řídící ventily Pentair Autotrol využívají unikátní systém vačkové hřídele a ovládacích klapek,  který prokázal svoji robustnost a spolehlivost již od 80 let minulého století. Díky své modulové konstrukci jsou vhodné pro univerzální použití a různé aplikace.

DUO OPTIM 35 - 255

Ovládací jednotka Logix 764


Tato jednotka je nejchytřejší z celé řady Autotrol Logix. Umí fungovat se všemi typy ventilu Autotrol a je určená pro všechny aplikace včetně TWIN. Umožňuje několik stupňů nastavení, nastavení času jednotlivých cyklů, má režim historie apod. Při poruše nebo odstávky jedné tlakové nádoby se umí přepnout do simplex provozu a provozovat změkčovač i nadále, pouze s jednou nádobou.

7-cyklová regenerace


Řídící ventil Autotrol 255 využívá 7cyklovou regeneraci pro snížení úniku tvrdé vody a pro optimální využití regenerační soli. Ke standardním cyklům je zde navíc, druhý zpětný proplach a druhý rychlý proplach. Díky promíchání filtrační hmoty po regeneraci se vrstvy hmoty, které mají větší kapacitu (nahoře), smíchají se spodními vrstvami, které mají menší kapacitu dohromady, což je ve výsledku úspora regenerační soli až 10 %.

Dvojitý změkčovač pro non-stop provoz


Ventil Autotrol 255 TWIN je unikátní tím, že využívá dva plnohodnotné ventily na každé tlakové nádobě. Ventily jsou propojené mezi sebou pro vytvoření dvojitého systému. Na rozdíl od standardních TWIN změkčovačů (jako například Fleck 9100 nebo konkurenčních), ventily  Autotrol mají 2 režimy fungování: střídavý a paralelní. Přepínaní mezi režimy se provádí jenom nastavením ovládací jednotky Logix 764.

Paralelní režim – obě tlakové nádoby s náplní jsou v provozu paralelně. Když kapacita jedné dojde do nastaveného limitu, tak nádoba zavírá výstup vody a regeneruje se. Během regenerace této nádoby, zůstává druhá v provozu. Když první nádoba ukončí regeneraci, tak se ihned vrátí zpátky do provozu. Jakmile dojde kapacita druhé nádoby, tak se regeneruje stejným principem.

Střídavý režim – v tomto režimu je v provozu jen jedna tlaková nádoba. Druhá nádoba je vždy plně zregenerovaná a připravená na provoz. Jakmile je kapacita první nádoby ukončena, tak se ihned uzavírá a regeneruje. Druhá tlaková nádoba jde okamžitě do provozu. Střídavý režim je určen pro garantovanou dodávku změkčené vody bez krátkodobých výpadků.

DUO OPTIM 35 - 255

Vnější by-pass


Připojení každé tlakové nádoby je řešeno pomocí externího bypassu s 1“ vnějším závitem, který si můžete využit pro odstávku jedné nebo obou nádob z provozu během servisu nebo čištění.

Doplňkové parametry

Kategorie: Menší DUO změkčovače s ventilem Autotrol
Hmotnost: 83 kg
Filtrační náplň: Resinex KW-8
Max. průtok, m3/h: 2,8 m3/h
Připojení, vstup/výstup: 1“, vnější závit
Typ řízení: Objemové (kapacitní)
Elektrické napětí: 230V/50Hz
Množství náplně: 2x 35 l
Nominální průtok, m3/h: 1,4 m3/h
Pracovní teploty, °C: 2-38°C
Pracovní tlak, bar: 1.38 - 8.61 bar
Solná nádoba, l: 75 l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 4,2 kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 140 l/1 reg
Typ řídící jednotky: Pentair Autotrol 255/764 TWIN
Vnitřní by-pass, na michaní: Ano
EAN: 8595665901783

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.