Osmosis 6UV

Domácí systém reverzní osmózy s UV lampou

Žádné hodnocení. Kód: 3103
Dostupnost: Skladem
8.583 Kč s DPH
(8.583 Kč s DPH/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Osmosis 6UV

Waterfilter Osmosis 6 je nejprodávanější filtr na vodu určený k montáži pod kuchyňský dřez.

 

Pouze to nejlepší

Reverzní osmóza je jednou z nejlepších technologií pro čištění vody, které byly vynalezeny. Filtry na bázi této technologie odstraňují 80-99% nečistot ve vodě. Každý filtr obsahuje membránu reverzní osmózy, která odstraňuje takové škodlivé látky jako dusičnany, dusitany, pesticidy, těžké kovy, sírany, chlor, amonné ionty, železo, mangan a jiné. Výsledkem je ideální voda s chutí horského pramene.

 

Jak filtr funguje

Reverzní osmóza je technologie separace látek z roztoku pomocí tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a jiné rozpuštěné látky. Narozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration". Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí membrány RO rozděluje na 2 proudy - permeát a koncentrát - které se shromažďují po obou stranách membrány RO. Polopropustná membrána, pokud na ni působí dostatečný tlak, propouští očištěnou vodu (permeát), zatímco rozpuštěné látky zůstávají v koncentrátu, který je odváděn do odpadních vod.

Výkon domácích systémů Osmosis je cca 15 litrů/hod. upravené vody. Tento výkon bohatě postačí pro zásobování 4 až 5 členné rodiny.

Systém obsahuje tři předfiltry, odstraňující mechanické nečistoty, chlor a jeho sloučeniny. Tyto předfiltry chrání membránu RO před zanesením hrubými nečistotami. Mineralizační patrona zpětně obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík) a dodá vodě příjemnou chuť horského pramene. Chromovaný kohoutek s keramickou vložkou se montuje na kuchyňskou linku vedle standardní baterie. Systém Osmosis 6 můžete připojit k akváriu anebo kávovaru.

 

Jednotlivé stupně a součásti filtračního systému

 • První stupeň mechanického předčištění vody v systému odstraní mechanické částice větší než 20 mikronů. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka z důvodu ochrany pomocného čerpadla.
  Používají se vložky P20 (10“ SL, 20mcr) a P5 (10“ SL, 5mcr)
   
 • Druhý stupeň odstraní z vody chlór a organické sloučeniny.
  Pro tento stupeň se používá vložka z granulovaného nebo lisovaného aktivovaného uhlíku (GAC 10“ SL, resp. CTO 10" SL).
   
 • Jemné mechanické čištění vody. Tento stupeň odstraní mechanické částice větší než 5 mikronů a zbytkový uhlíkový prach z předchozího stupně. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka.
  Používají se vložky: P5 (10“ SL, 5mcr) a P1 10“ (SL, 1mcr).
   
 • Čtvrtým stupněm je membrána reverzní osmózy 80 GPD. Výkon membrány je cca 10-12 litrů za hodinu v závislosti na provozních podmínkách.
  Používají se membrány CSM RE1812-80, případně CSM RE2012-100 a Filmtec BW60-1812-75.
   
 • Zásobní nádoba. Rychlost membránové filtrace je velmi nízká – cca 10-12 litrů za hodinu. Takový průtok není dostačující pro běžné používání systému filtrace vody. Proto je součástí systému zásobní nádoba s obsahem 10 litrů (užitečný objem 8 litrů), ve které se voda akumuluje pro okamžitou spotřebu.
   
 • Uhlíkový postfiltr (Activated carbon postfilter) díky náplni z granulovaného aktivního uhlíku z kokosové skořápky přidá vodě příjemnou chuť a odstraní veškeré nepříjemné zápachy.
   
 • Zpětná mineralizace vody pomocí speciálního mineralizátoru (Mineralizing filter). Tato mineralizační patrona obsahuje směs speciálního mineralizačního materiálu pro obohacení čisté vody potřebnými minerály pro lidské tělo. Dle zkušeností provádíme zpětnou mineralizaci na úrovni: Ca2+ 19,2 mg/l, Mg2+ 12,6 mg/l, Na- 3,8 mg/l, K+ 4,7 mg/l atd.
   
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „UV“: UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. UV lampa se montuje jako poslední stupeň filtračního systému (za mineralizátorem) a chrání výstupní vodu před jakoukoliv bakteriální kontaminací. Používá se UV lampa UVC 1G z naší nabídky.
   
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „p“: Pomocné čerpadlo s velmi tichým provozem, které kompenzuje nedostatek vstupního tlaku vody a dodá membráně RO tlak 5 až 6,5 bar pro zaručení její dobré funkčnosti. S pomocným čerpadlem vykazuje membrána RO nejefektivnější provoz jak z hlediska výtěžnosti, tak i kvality a účinnosti filtrace. Čerpadlo má napájení 24V přes malý transformátor (součástí balení), aby v systému RO nebylo velké elektrické napětí. Systémy s čerpadlem doporučujeme, pokud tlak v systému klesá pod 2,2 bar.
   
 • Čidlo úniku vody: Všechny systémy reverzní osmózy Osmosis 6 jsou dodávány včetně mechanického čidla úniku vody. Jde o malé čidlo, které se montuje na přívodní hadičku a dokáže zastavit přívod vody, pokud dojde k vyplavení systému nebo jakémukoliv úniku vody.

 

Na co si musíme dát pozor

Nedoporučujeme instalaci systému Osmosis ke zdroji vody neznámé kvality. Je vždy lepší nechat provést rozbor vody. Na základě tohoto rozboru Vám vypracujeme nabídku přesně na míru a přizpůsobíme systém Osmosis složení Vaší vody. Existuje možnost výměny předfiltru, mineralizační patrony, membrány, tlakové nádoby, anebo navrhneme jinou metodu filtrace.

Kvalita výstupní vody je na nejvyšší úrovni, ovšem v závislosti na různých provozních podmínkách mohou být výstupní hodnoty např. vápníku nebo hořčíku nižší, než je požadováno vyhláškou. V takovém případě navrhneme na základě rozboru vody jinou membránu (RO, nanofiltrace, ultrafiltrace), jinou mineralizační patronu nebo jiné předfiltry.
Zašlete nám výsledky rozboru vody a my Vám vypracujeme nabídku filtračního zařízení přesně na míru.

Pokud je tlak ve vodovodním systému nižší, nestabilní nebo pokud je voda více znečištěná, doporučujeme systém s pumpou – Osmosis 6p. Jde o tichou membránovou pumpu, zabudovanou přímo do systému, která zvýší tlak na osmotickou membránu na cca 6 bar. Budou tak zajištěny ideální podmínky pro kvalitní funkci systému.

 

Doprava a instalace

Systém Osmosis 6 Vám přivezeme a odborně namontujeme.

Doprava a montáž po Praze stojí: 1200,- Kč bez 21 % DPH. Montáž mimo Prahu bude stát 1000,- Kč plus doprava (15,- Kč/km – počítá se jednosměrná cesta) bez 21 % DPH.

Pokud budete chtít zakoupit systém Osmosis 6 s montáží, uveďte to prosím do poznámky v objednávce.

 

Technické informace:

 • Počet stupňů filtrace: 6
 • Výkon systému: 10-12 l/hod (až 270 l/den)
 • Výkonnost filtrace TDS (NaClO): 90 až 98%
 • Vstupní provozní tlak: min. 2,2 bar, max. 8 bar
 • Teplota vstupní vody: Od 2 °C do 40 °C
 • Vstupní tvrdost vody: max. 4,5 mmol/l
 • Vstupní hodnoty volného chloru: max. 0,4 mg/l
 • Vstupní hodnoty železa: max. 1 mg/l

 

Co je také součástí systému:

 • Standardní membrána reverzní osmózy: 75 GPD (Hidrotek, Aqua-Win, Aspring)
 • Jiný typ membrány za příplatek:  100 GPD, 75 GPD Filmtec
 • Mineralizační patrona
 • Chromovaný keramický kohoutek
 • Čidlo úniku vody
 • Zásobní nádrž na čistou vodu: 8 litrů, rozměry 400 x 260 mm
Specifikace
Váha 13 kg
Vstupní tlak vody, bar 2.2
Zdroj vody Řad nebo studna
Délka, mm 450
Šířka, mm 140
Výška, mm 530
Soubory
S tímto zbožím kupují
OPTIM Compact 30 OPTIM Compact 30 Kód: 4106
16.936 Kč s DPH
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.