Osmosis 6p

Domácí systém reverzní osmózy s pomocným čerpadlem

Žádné hodnocení. Kód: 3102
Výrobce: Waterfilter CZWaterfilter CZ
Dostupnost: Skladem 10 a více ks
8.890 Kč s DPH
(8.890 Kč s DPH/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Osmosis 6p

Waterfilter Osmosis 6 je nejprodávanější filtr na vodu určený k montáži pod kuchyňský dřez.

 

Pouze to nejlepší

Reverzní osmóza je jednou z nejlepších technologií pro čištění vody, které byly vynalezeny. Filtry na bázi této technologie odstraňují 80-99% nečistot ve vodě. Každý filtr obsahuje membránu reverzní osmózy, která odstraňuje takové škodlivé látky jako dusičnany, dusitany, pesticidy, těžké kovy, sírany, chlor, amonné ionty, železo, mangan a jiné. Výsledkem je ideální voda s chutí horského pramene.

 

Jak filtr funguje

Reverzní osmóza je technologie separace látek z roztoku pomocí tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a jiné rozpuštěné látky. Narozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration". Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí membrány RO rozděluje na 2 proudy - permeát a koncentrát - které se shromažďují po obou stranách membrány RO. Polopropustná membrána, pokud na ni působí dostatečný tlak, propouští očištěnou vodu (permeát), zatímco rozpuštěné látky zůstávají v koncentrátu, který je odváděn do odpadních vod.

Výkon domácích systémů Osmosis je cca  10-12 litrů/hod. upravené vody. Tento výkon bohatě postačí pro zásobování 4 až 5 členné rodiny.

Systém obsahuje tři předfiltry, odstraňující mechanické nečistoty, chlor a jeho sloučeniny. Tyto předfiltry chrání membránu RO před zanesením hrubými nečistotami. Mineralizační patrona zpětně obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík) a dodá vodě příjemnou chuť horského pramene. Chromovaný kohoutek s keramickou vložkou se montuje na kuchyňskou linku vedle standardní baterie. Systém Osmosis 6 můžete připojit k akváriu anebo kávovaru.

 

Jednotlivé stupně a součásti filtračního systému

 • První stupeň mechanického předčištění vody v systému odstraní mechanické částice větší než 20-25 mikronů. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka 5mcr z důvodu ochrany pomocného čerpadla.
  Používají se vložky Pentair P25 (10“ SL, 25mcr) a P5 (10“ SL, 5mcr)
   
 • Druhý stupeň odstraní z vody chlór a organické sloučeniny.
  Pro tento stupeň se používá vložka z granulovaného nebo lisovaného aktivovaného uhlíku (Pentair GAC 10“ SL, EPM 10" SL nebo DFX 10" SL.
   
 • Jemné mechanické čištění vody. Tento stupeň odstraní mechanické částice větší než 5 mikronů a zbytkový uhlíkový prach z předchozího stupně. U systémů s označením 6p a 6UVp se narozdíl od základního systému používá jemnější vložka - 1mcr. 
  Používají se vložky: Pentair P5 (10“ SL, 5mcr) a P1 10“ (SL, 1mcr).
   
 • Čtvrtým stupněm je membrána reverzní osmózy 75 GPD. Výkon membrány je cca 10-12 litrů za hodinu v závislosti na provozních podmínkách.
  Používají se membrány Vontron ULP1812-75, Vontron ULP2012-100 nebo CSM RE1812-HR+. Standardně se dodává: Vontron ULP1812-75. 
   
 • Zásobní nádoba. Rychlost membránové filtrace je velmi nízká – cca 10-12 litrů za hodinu. Takový průtok není dostačující pro běžné používání systému filtrace vody. Proto je součástí systému zásobní nádoba s obsahem 10 litrů (užitečný objem 8 litrů), ve které se voda akumuluje pro okamžitou spotřebu.
   
 • Posledním stupněm je zpětná mineralizace vody pomocí speciálního mineralizátoru - speciální dvojitá patrona PENTAIR GS-10cal/RO, která obsahuje speciální  mineralizační materiál pro zpětné obohacení upravené vody vápníkem a hořčíkem a také náplň z granulovaného aktivního uhlíku z kokosové skořápky, která přidá vodě příjemnou chuť a odstraní  veškeré nepříjemné zápachy. Tato patrona také je určená pro vyrovnání pH výstupní vody.
    
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „UV“: UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí UV záření. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. UV lampa se montuje jako poslední stupeň filtračního systému (za mineralizátorem) a chrání výstupní vodu před jakoukoliv bakteriální kontaminací. Používá se UV lampa UVC 1G z naší nabídky.
   
 • Systémy Osmosis 6 s indexem „p“: Pomocné čerpadlo s velmi tichým provozem, které kompenzuje nedostatek vstupního tlaku vody a dodá membráně RO tlak 5 až 6,5 bar pro zaručení její dobré funkčnosti. S pomocným čerpadlem vykazuje membrána RO nejefektivnější provoz jak z hlediska výtěžnosti, tak i kvality a účinnosti filtrace. Čerpadlo má napájení 24V přes malý transformátor (součástí balení), aby v systému RO nebylo velké elektrické napětí. Systémy s čerpadlem doporučujeme, pokud tlak v systému klesá pod 2,2 bar.
   
 • Čidlo úniku vody: Všechny systémy reverzní osmózy Osmosis 6 jsou dodávány včetně mechanického čidla úniku vody. Jde o malé čidlo, které se montuje na přívodní hadičku a dokáže zastavit přívod vody, pokud dojde k vyplavení systému nebo jakémukoliv úniku vody.

 

Na co si musíme dát pozor

Nedoporučujeme instalaci systému Osmosis ke zdroji vody neznámé kvality. Je vždy lepší nechat provést rozbor vody. Na základě tohoto rozboru Vám vypracujeme nabídku přesně na míru a přizpůsobíme systém Osmosis složení Vaší vody. Existuje možnost výměny předfiltru, mineralizační patrony, membrány, tlakové nádoby, anebo navrhneme jinou metodu filtrace.

Kvalita výstupní vody je na nejvyšší úrovni, ovšem v závislosti na různých provozních podmínkách mohou být výstupní hodnoty např. vápníku nebo hořčíku nižší, než je požadováno vyhláškou. V takovém případě navrhneme na základě rozboru vody jinou membránu (RO, nanofiltrace, ultrafiltrace), jinou mineralizační patronu nebo jiné předfiltry.
Zašlete nám výsledky rozboru vody a my Vám vypracujeme nabídku filtračního zařízení přesně na míru.

Pokud je tlak ve vodovodním systému nižší, nestabilní nebo pokud je voda více znečištěná, doporučujeme systém s pumpou – Osmosis 6p. Jde o tichou membránovou pumpu, zabudovanou přímo do systému, která zvýší tlak na osmotickou membránu na cca 6 bar. Budou tak zajištěny ideální podmínky pro kvalitní funkci systému.
 

Účinnost filtrační jednotky Reverzní osmózy

Druh znečištění % odstranění Druh znečištění % odstranění
Chloridy do 99% Fluoridy do 88%
Dusičnany do 90% Sírany do 98%
Sodik do 97% Fenoly do 95%
Pesticidy, herbicidy      do 97% Benzen do 80%
Saponáty do 97% Rozpuštěné látky     do 95%
Organické látky do 99% Antibiotika do 95%
Chrom do 90% Měď do 99%
Železo do 94% Olovo do 85%
Nikl do 80% Zinek do 98%
Vápník do 97% Hořčík do 98%
Hliník do 90% Baktérie a víry do 99%


Doprava a instalace

Systém Osmosis 6 Vám přivezeme a odborně namontujeme.

Doprava a montáž po Praze stojí: 2000,- Kč bez 21 % DPH. Montáž mimo Prahu bude stát 1500,- Kč plus doprava (20,- Kč/km – počítá se jednosměrná cesta) bez 21 % DPH.

Pokud budete chtít zakoupit systém Osmosis 6 s montáží, uveďte to prosím do poznámky v objednávce.

 

Technické informace:

 • Počet stupňů filtrace: 5
 • Výkon systému: 10-12 l/hod (až 270 l/den)
 • Výkonnost filtrace TDS (NaClO): 90 až 98%
 • Vstupní provozní tlak: min. 2,2 bar, max. 8 bar
 • Teplota vstupní vody: Od 2 °C do 40 °C
 • Vstupní tvrdost vody: max. 4,5 mmol/l
 • Vstupní hodnoty volného chloru: max. 0,4 mg/l
 • Vstupní hodnoty železa: max. 1 mg/l

 

Co je součástí systému:

 • Standardní membrána reverzní osmózy: Vontron ULP1812-75
 • Jiný typ membrány za příplatek:  Vontron ULP2012-100 nebo CSM RE1812-HR+
 • Mineralizační patrona Pentair GS-10cal/RO
 • Chromovaný keramický kohoutek
 • Čidlo úniku vody
 • Zásobní nádrž na čistou vodu: 8 litrů, rozměry 400 x 260 mm
 • Sada pro přípojení systému k vodovodnímu řadu a odpadu
 • Sada hadiček

 

Specifikace
Váha 14 kg
Vstupní tlak vody, bar 0.5
Zdroj vody Vodovodní řad
Délka, mm 420
Šířka, mm 180
Výška, mm 480
Soubory
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.