OPTIMO 180 rozšířená 3-letá záruka

Kód: 5106
3-letá záruka
Neohodnoceno
54 859 Kč 45 338 Kč bez DPH
Na cestě
Můžeme doručit do:
17.10.2023
Možnosti doručení
Průmyslový filtr na železo a mangan. 173 litrů náplně. Maximální průtok 2,5 m3/h

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

Průmyslové odželezňovače řády OPTIMO 160 až 300 jsou větší zařízení pro odstranění železa (do 10 mg/l) a manganu (do 2 mg/l) z vody v případě velkých průtoků vody.

Filtry OPTIMO obsahují speciální multivrstevní filtrační hmotu, která se skládá ze spodní hrubé podložky (štěrku). Spodní podložka pokrývá spodní distribuční koš, aby se průtoky vody uspořádali rovnoměrně po celé šířce filtru. Nad spodní podložkou se nachází cca 10 cm vrstva hrubého písku, který oddělí spodní podložku od samotné filtrační hmoty, aby nedocházelo k jejich promíchání. Nahoře se nachází samotná filtrační náplň, která se skládá ze speciálního jemného křemičitého písku a katalytické hmoty Pyrolusite. Přímo v této vrstvě dochází k samotné filtraci železa a manganu.

Samotný proces filtrace spočívá v oxidaci vstupní vody pomocí chlorování a následném vysrážení železa a manganu ve filtrační hmotě uvnitř filtru. Doporučujeme chlorovat vodu roztokem chlornanu sodného nebo SAVEM pomocí proporcionálního dávkovacího čerpadla. Například typ čerpadla ETATRON DLX VFT/MBB 05 07 spolu s impulsním vodoměrem.

Chlorovaná voda postupuje do filtru, pomocí chloru a katalytické filtrační hmoty se rozpuštěné železo a mangan převádějí do nerozpuštěné formy a zadržují se ve vrstvě filtrační hmoty. Potom se vysrážené odfiltrované železo spláchne do odpadu během zpětného proplachu filtru.

Odželezňovače OPTIMO zajišťují stálý průtok upravené vody a jsou vybaveny moderním počítačem pro řízení procesu regenerace nebo zpětného proplachu. Kvůli nashromáždění odstraněného železa ve filtrační hmotě odželezňovače vždy využívají tzv. „časovou regeneraci/proplach“. Regenerace/proplach se provádí v pravidelném časovém intervalu, který je nastaven dle vašich potřeb a podmínek.

Řídící jednotky mají vestavěnou záložní baterii, takže při krátkodobém výpadku (do 12hod) elektrického proudu zůstává nastavení počítače uchováno v paměti.

Jednotlivé typy odželezňovačů se liší pouze rozměry, typem řídící hlavice, kapacitou a průtoky. Princip fungování je shodný.

Technické informace:

  • Průtok vody (železo do 3 mg/l, a mangan do 0,5 mg/l)  ->  2,5 m3/hod
  • Průtok vody (železo do 5 mg/l, a mangan do 1 mg/l)  ->  2,0 m3/hod
  • Průtok vody (železo do 10 mg/l, a mangan do 2 mg/l)  ->  1,4 m3/hod

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslové filtry na železo a mangan
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 195 kg
Připojení, vstup/výstup: Nerez 1 1/2", vnější závit
Typ řízení: Časové, plně programovatelné
Elektrické napětí: 220/12 V AC
Filtrační hmota: Štěrk + Písek + Pyrolusite
Filtrační písek, l: 94l
Max. mangán, mg/l: 2mg/l
Max. pracovní teplota, °C: 36°C
Max. pracovní tlak, bar: 6,9bar
Max. železo, mg/l: 10mg/l
Min. pracovní teplota, °C: 1°C
Min. pracovní tlak, bar: 1,72bar
Množství náplně, l: 173l
Nominální průtok, m3/h: 2,5m3/hod
P. úroveň CHSK (Mn) vstupní vody: < 2,5 mg/l
Pož. úroveň pH vstupní vody: 6,5 až 8,5
Průtok při proplachu: 5,1 - 6,8 m3/h
Připojení odpad: Nerez 6/4", vnější závit
Pyrolusite, l: 47l
Spodní štěrková podložka, l: 15l
Tank: 18x65"
Typ řídící jednotky: PENTAIR Autotrol MAGNUM LOGIX 742F
Vrchní podložka, l: 17l
EAN: 8595665902384

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.