Domů / Filtry dle filtrované látky / Filtry pro odstranění tvrdosti vody

Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový

Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 1
Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 2
Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 3
Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 1/3Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 2/3Změkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový - 3/3
Kód: 4109
Automatický změkčovač vody OPTIM 4 Mini s kapacitní regeneraci. Objem náplně: 4 litrů, 1 až 2 odběrných místa. Pro kotelny, teplovodní systémy, myčky nádobí, profesionální kávovary, gastronomií a jiné aplikace.
Dostupnost: Skladem
Sleva -8%
Cena před slevou: 11.050 Kč s DPH
Ušetříte: 885 Kč s DPH
10.165 Kč s DPH , plus doprava
 
Porovnat

Žádné hodnocení.

veškeré ceny jsou uváděny s DPHZměkčovač vody OPTIM 4 Mini - objemový

• Moderní řídící jednotka PENTAIR Autotrol 366/604 - časové řízení (USA) 
• Řízení hlavice: časové (3krát za den, 2krát za den, každý den) 
• Množství náplně: 4 litrů
• Pro 1 až 2 odběrních místa
• Přípojení 3/4", vnější závit
• Maximální průtok vody: 1,0 m3/hod
• Max pracovní tlak: 8 bar
• Velice efektivně odstraňuje vodní kamen a snižuje tvrdost
• Nízké provozní náklady
• Elektronické řízení – počítač
• Kvalitní filtrační hmoty. Doba užívání až do 15 let
• Korpus změkčovače tipu „kabinet“

 

Tyto změkčovače jsou určené pro kotelny, teplovodní systémy, myčky nádobí, profesionální kávovary a jiné potravinářské provozy, gastronomií a jiné aplikace. 

Změkčovače série Mini jsou určené pro změkčení vody v jednom nebo dvou odběrných místech (kohoutky), anebo pro menší objekty s malou spotřebou vody (menší chaty a chalupy). Většinou se montují do topných systémů, pro kotelny, anebo do gastro provozu. Jsou vynikajícím výběrem pro profesionální kávovary, myčky nádobí a jiné gastro aplikací. 

Jsou to poloautomatické moderní zařízení, které efektivně odstraňují z vody soli vápníku a hořčíku (tvrdost). Změkčovače Mini mají extrémně malé rozměry, takže jednoduše vlezou pod bar, pod kuchyňskou desku, anebo nezaberou moc místa v kotelně. 

Změkčovače MIni mají kvalitní řídící jednotku Autotrol 360 s osvědčenou technologii váčkové hřídele. Tyto hodně robustní řídící jednotky jsou cenové dostupném řešením od předního výrobce komponentů úpraven vody - PENTAIR - při zachování osvědčené kvality. 

Instalace je velmi jednoduchá. Všechny modely mají 3/4” připojení do potrubí s vnějším závitem. Stačí připojit pomocí pancéřní hadice anebo jiného spojovacího materiálu k přívodu vody. 

Během fungování je tvrdost (součet vápníku a hořčíku) nebo jiné nečistoty odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iont- vyměnitelná pryskyřice (ionex, katexový), který mění kladné kationty ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+. Během regenerace zařízení jsou tvrdost nebo jiné nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. V ten samý čas se filtrační schopnosti hmoty regenerují pomocí solného roztoku.

Během fungování změkčovač OPTIM Mini využívá 7 regeneračních cyklů. Řídící jednotka změkčovače je zodpovědná za směrování vodních toků ve filtračním systému během fungování a regenerace. Pomocí regenerace filtrační hmoty, změkčovač je znovu přípraven k provozu. Regenerace se provádí v automatickém režimu, a se spotřebuje jenom kolem 0,5 kg soli. 
 

Srovnání modelu změkčovačů vody OPTIM Mini: 

  Kód   Název Množství náplně   Spotřeba soli    Nominální průtok  Maximální průtok   Kapacita filtru pro 1 °N (dH)  Cena s 21% DPH 
    litrů (kg/ 1 reg.) (m3/hod) * (m3/hod) ** (m3)
4108 OPTIM 4 Mini - časový  4 0,5 0,3 1,0 16 8 946,-
4109 OPTIM 4 Mini - objemový 4 0,5 0,3 1,0 16 11 050,-


* Nominální průtok - je průtok pro trvalý provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje a je stálá. 

** Maximální průtok - je průtok pro nárazový provoz filtru. Účinnost filtrace se nesnižuje max po dobu 5 minut. Po 5 minutách provozu se účinnost filtrace velmi pomalu začíná klesat.

 

Rozměry a přípojení: 

  Kód   Název  Přípojení    Hloubka      Výška      Šířka  
    " (mm) (mm) (mm)
4108 OPTIM 4 Mini - časový 3/4" 350 410 220
4109 OPTIM 4 Mini - objemový 3/4" 370 410 220

 

Specifikace
Váha 18 kg
Komentáře
Nikdo ještě neokomentoval toto zboží.
© Používáme oXyShop