DUO OPTIM 700 M rozšířená 3-letá záruka

Kód: 4319
3-letá záruka
Neohodnoceno
393 953 Kč 325 581 Kč bez DPH
Na cestě
Můžeme doručit do:
27.12.2023
Možnosti doručení
Dvojitý průmyslový změkčovač vody. Maximální průtok 42 m3/h

Detailní informace

Sklad o rozloze 1500 m2
Sklad o rozloze 1500 m2
Zboží skladem ihned k expedici
Vrácení zboží do 14 dní
Vrácení zboží do 14 dní
Do 14 dní bez udání důvodu

Detailní popis produktu

Velké dvojité průmyslové změkčovače DUO OPTIM 125 M až 700 M jsou určené pro nepřetržitou dodávku změkčení vody bez přestávek na regeneraci. Tyto zařízení se skládají ze dvou nádob s filtrační náplní, které se zapojují paralelně a jedné (nebo dvě na přání) solné nádoby. Oba tanky využívají pro svůj provoz jednu nádobu regenerační soli.

Jedná se o největší řádu změkčovačů, které využívají největší možný automatický ventil Autotrol MAGNUM, který dosahuje průtoku až 21 m3/hod. Jsou to velké zařízení, které jsou určené pro náročné průmyslové použití a non-stop provoz. Mají robustní konstrukci nejen řídícího ventilu, ale i samotného sklolaminátového tanku.

Hlavní rozdíl těchto dvojitých změkčovačů od konkurence je možnost fungování v paralelním režimu a taky ve střídavém režimu.

• Paralelní režim – oba tanky s náplní jsou v provozu paralelně. Když kapacita jednoho ze dvou tanku dojde do nastaveného limitu, tak se tank zavírá na výstupu vody a regeneruje se. Během regenerace tohoto tanku, druhý zůstává v provozu. Když první tank ukončí regeneraci, tak se vrátí do provozu. Když dojde kapacita ve druhém tanku, tak se druhý regeneruje stejným principem.

• Střídavý režim – v tomto režimu provozu se nachází jenom jeden tank a druhý stojí a čeká, než dojde kapacita prvního. Jakmile kapacita prvního skončí, tak první tank se uzavírá a regeneruje se a druhý tank jde okamžitě do provozu.

Paralelní režim (doporučujeme) je určen pro dosažení většího průtoku filtrace (1+2 tank dohromady). A jenom během regenerace se filtrační průtok snižuje o polovinu. Tento režim umožňuje provoz s jednou nádobou na sůl.

Střídavý režim je určen pro garantovanou dodávku změkčené vody. Kvůli tomu, že vždy máte k dispozici celý připravený tank s filtrační náplní k provozu, tak vždy budete mít jistotu měkké vody i v okamžik extrémní velké spotřeby vody přesně v momentě přepnutí nádob. Tento režim vyžaduje dvě nádoby na sůl (druhá nádoba se musí zakoupit zvlášť).

Každý tank má zabudovanou turbínku na odečet průtoku vody. Obě hlavice jsou propojené mezi sebou drátem a počítač který je namontován jenom na jedné hlavě řídí provoz obou hlav současně.

Tanky se zapojují do potrubí paralelně a máte možnost změnit režim fungování pouhým přeprogramováním počítače. Změkčovače DUO OPTIM 125 až 700 využívají řídících jednotek Autotrol Magnum TWIN, které mají v sobě záložní baterii a nastavené hodnoty zůstávají v paměti počítače i po odpojení elektřiny.

Tyto změkčovače jsou dodávány bez vnitřního míchacího bypassu a bez vnějšího bypassu. V průmyslovém použití se tyto komplety většinou řeší externě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Větší změkčovače DUO OPTIM
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 28 kg
Filtrační náplň: Resinex KW-8
Max. průtok, m3/h: 21 / 42 m3/h
Připojení, vstup/výstup: Nerez 2", vnější závit
Typ řízení: Objemové (kapacitní)
Barva tanku na sůl: Bílá
Elektrické napětí: 230V/50Hz
Kap. filtru pro 1 °N (dH), m3: 2800m3
Max. pracovní teplota, °C: 36°C
Max. pracovní tlak, bar: 6,9bar
Min. pracovní teplota, °C: 1°C
Min. pracovní tlak, bar: 1,72bar
Množství náplně: 2x 700 l
Nominální průtok, m3/h: 21 / 42 m3/h
Objem spodní podložky, l: 67l
Pojistný přepad: Ano
Programování zařízení: Plně programovatelné
Průtok při proplachu, m3/hod: 8m3/hod
Příkon: 5W
Připojení odpad: Nerez 1 1/2“, vnější závit
Solná nádoba, l: 920l
Spotřeba soli, kg/1 reg: 84kg/1 reg
Spotřeba vody, cca l/1 reg: 2800l/1 reg
Tank: 2x 36x72"
Typ řídící jednotky: PENTAIR Autotrol LOGIX Magnum
Vestavený průtokoměr: Ano
Vestavěný vodoměr: Ano
Vnejší příruba s hlav. by-passem: Ne
Vnitřní by-pass, na michaní: Ne
EAN: 8595665901912

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Waterfilter s.r.o. zahájila činnost v oboru distribuce a výroby systémů úpravy vody v květnu 2004. Naše činnost spočívá ve výrobě, prodeji a distribuci vysoce kvalitních vodních filtrů a systémů úpravy vody.

Za roky své činnosti jsme vybudovali pevné vztahy s největšími výrobci a dodavateli filtračních technologií na světovém trhu, například: PENTAIR, STRUCTURAL, AQUA, CINTROPUR, ETATRON, JACOBI CARBONS, MWG, CSM, Vontron aj. Proto vám můžeme nabídnout nejširší škálu produktů pro úpravu vody té nejvyšší kvality.

Disponujeme vlastními výrobními a skladovacími prostorami v Praze o ploše 1500 m2, kde se provádí výroba a skladování našich výrobků a komponent.

Veškeré výrobky Waterfilter – především automatické filtry – jsou složené z komponentů předních světových výrobců filtračních technologií. Jsou smontované a testované v Praze týmem vyškolených techniků ve vlastní výrobní hale.

Centrální sklad provozujeme v Praze 10, kde si můžete zboží také vyzvednout osobně. Expedici zajišťujeme po celé ČR a také na Slovensko. V našem skladě jsou naskladněné komponenty a náhradní díly pro naší úpravny vody.