HYDRO Compact 8

Domácí změkčovač vody. 8 litrů náplně. Maximální průtok 0,4 m3/h.

Žádné hodnocení. Kód: 4351
Výrobce: Waterfilter CZWaterfilter CZ
Dostupnost: Skladem
9.090 Kč s DPH
(9.090 Kč s DPH/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
HYDRO Compact 8

Změkčovače série HYDRO Mini a HYDRO Compact jsou automatické přístroje základní řady. Jsou určeny pro snížení tvrdosti studené vody zejména v domácnostech.

Změkčovače HYDRO Compact 08 a 12 jsou centrální změkčovače, které se montují na vstupní potrubí do objektu. I tato kompaktní zařízení vynikají malými rozměry. Dosahují výšky pouze 67 cm, lze je tedy instalovat například pod kuchyňskou linku. Jednotky jsou vybaveny kapacitním řídicím ventilem Runxin F69 P3, který dokáže měřit aktuální průtok vody. Regenerace náplně probíhá na bázi kapacity, resp. začíná ve chvíli, kdy je filtrační hmota zcela vyčerpána. Tím je docíleno větší efektivity, spotřeby regenerační soli i vody.
Tyto modely jsou určeny pro menší okamžité průtoky vody, proto prosím věnujte pozornost níže uvedeným technickým parametrům.

Změkčovače jsou plně automatická zařízení, nevyžadují žádnou obsluhu. Pouze zhruba 1x za 14 dní je třeba zkontrolovat solnou nádobu. Pokud je hladina vody v nádobě vyšší než hladina soli, je třeba sůl doplnit. Životnost filtrační náplně je 8 až 12 let.
Všechny modely změkčovačů HYDRO Mini a HYDRO Compact mají 3/4“ připojení (vnější závit) na vstupní i výstupní potrubí a připojení na odpadní potrubí pomocí hadicového nástavce pro 1/2“ zahradní hadici.
Tyto přístroje jsou schváleny pro použití s pitnou vodou.

Změkčovače této řady nemají vestavěný mixovací by-pass, veškerá voda na výstupu je tedy změkčená. Pro regulaci výstupní tvrdosti vody je určena vyšší řada změkčovačů HYDRO Compact 15 až 30.
Regenerace je z výroby nastavena na 2 hod. ráno (tuto hodnotu lze změnit v menu) a během regenerace je výstupní potrubí uzavřené. Při regeneraci (zpravidla 1x týdně po dobu cca 30-45 minut) je tedy průtok vody zastaven. Pro zajištění plynulé dodávky vody i během regenerace je určena vyšší řada změkčovačů HYDRO Compact 15 až 30.
Na přání lze i tyto změkčovače dovybavit externím by-passem. By-pass se používá k zajištění stálé dodávky vody i při odstavení změkčovače (např. během poruchy nebo pokud chcete dodávat nezměkčenou vodu).

 

Princip fungování:

Tvrdost (soli vápníku a hořčíku) a jiné nečistoty jsou odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iontovýměnná pryskyřice (tzv. ionex, katex), která mění kladné kationty sloučenin ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+.

Během regenerace zařízení jsou tvrdost a jiné zachycené nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Zároveň se obnovuje schopnost filtrační hmoty vázat kationty solí pomocí solného roztoku.

 

Technické informace:

 • Řízení: automatické, řízené počítačem
 • Regenerace dle objemu
 • Maximální pracovní tlak: 6 bar
 • Pracovní teploty: 1-38°C
 • Průtok vody až do 0,4 m3/hod

 

Komponenty:

 • Moderní ventil (hlavice) Runxin F69 P3
 • Připojení: 3/4" (vnější závit)
 • Připojení odpadu: 1/2" (vnější závit)
 • Korozivzdorný tank na ionex ze skelného vlákna je součástí kabinetu

 

Filtrační hmota:

 • Iontovýměnná pryskyřice, 8 litrů
 • Spotřeba soli na jednu regeneraci: 1 kg
Specifikace
Váha 12 kg
Max. průtok, m3/h 0.4
Nominální průtok, m3/h 0.32
Typ řízení objemové
Řídicí ventil Runxin F69 P3
Kabinet s tankem 8x17"
Délka, mm 320
Šířka, mm 500
Výška, mm 670
Soubory
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.