HYDRO Compact 15

Domácí změkčovač vody pro až čtyřčlennou domácnost. Maximální průtok 1,2 m3/h.

Žádné hodnocení. Kód: 4353
Dostupnost: Skladem
12.284 Kč s DPH
(12.284 Kč s DPH/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
HYDRO Compact 15

Změkčovače série HYDRO Mini a HYDRO Compact jsou automatické přístroje základní řady. Jsou určeny pro snížení tvrdosti studené vody zejména v domácnostech.

Změkčovače HYDRO Compact 15 a 20 jsou centrální změkčovače, které se montují na vstupní potrubí do objektu. I tato kompaktní zařízení vynikají malými rozměry. Jednotky jsou vybaveny kapacitním řídicím ventilem Runxin F79B-LCD, který dokáže měřit aktuální průtok vody. Regenerace náplně probíhá na bázi kapacity, resp. začíná ve chvíli, kdy je filtrační hmota zcela vyčerpána. Tím je docíleno větší efektivity, spotřeby regenerační soli i vody.

Změkčovače jsou plně automatická zařízení, nevyžadují žádnou obsluhu. Pouze zhruba 1x za 14 dní je třeba zkontrolovat solnou nádobu. Pokud je hladina vody v nádobě vyšší než hladina soli, je třeba sůl doplnit. Životnost filtrační náplně je 8 až 12 let.
Všechny modely změkčovačů HYDRO Mini a HYDRO Compact mají 3/4“ připojení (vnější závit) na vstupní i výstupní potrubí a připojení na odpadní potrubí pomocí hadicového nástavce pro 1/2“ zahradní hadici.
Tyto přístroje jsou schváleny pro použití s pitnou vodou.

Na přání lze změkčovače dovybavit externím by-passem. By-pass se používá k zajištění stálé dodávky vody i při odstavení změkčovače (např. během poruchy nebo pokud chcete dodávat nezměkčenou vodu).

 

Princip fungování:

Tvrdost (soli vápníku a hořčíku) a jiné nečistoty jsou odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iontovýměnná pryskyřice (tzv. ionex, katex), která mění kladné kationty sloučenin ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+.

Během regenerace zařízení jsou tvrdost a jiné zachycené nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Zároveň se obnovuje schopnost filtrační hmoty vázat kationty solí pomocí solného roztoku.

 

Technické informace:

 • Řízení: automatické, řízené počítačem
 • Regenerace dle objemu
 • Maximální pracovní tlak: 8 bar
 • Pracovní teploty: 1-38°C
 • Průtok vody až do 1,2 m3/hod

 

Komponenty:

 • Moderní ventil (hlavice) Runxin F79B-LCD
 • Připojení: 3/4" (vnější závit)
 • Připojení odpadu: 1/2" (vnější závit)
 • Korozivzdorný tank na ionex ze skelného vlákna je součástí kabinetu

 

Filtrační hmota:

 • Iontovýměnná pryskyřice, 15 litrů
 • Spotřeba soli na jednu regeneraci: 1,8 kg
Specifikace
Max. průtok, m3/h 1.2
Nominální průtok, m3/h 0.7
Typ řízení objemové
Řídicí ventil Runxin F79B-LCD
Připojení 3/4"
Kabinet s tankem 9x24"
Délka, mm 320
Šířka, mm 500
Výška, mm 1010
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.