DUO OPTIM 500 M

Dvojitý průmyslový změkčovač vody. 2x500 litrů náplň. Maximální průtok 40 m3/h

Žádné hodnocení. Kód: 4318
Výrobce: Waterfilter CZWaterfilter CZ
Dostupnost: Na objednávku
318.346 Kč s DPH
(318.346 Kč s DPH/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
DUO OPTIM 500 M

Velké dvojité průmyslové změkčovače DUO OPTIM 125 M až 700 M jsou určené pro nepřetržitou  dodávku změkčení vody bez přestávek na regeneraci. Tyto zařízení se skládají ze dvou nádob s filtrační náplní, které se zapojují paralelně a jedné (nebo dvě na přání) solné nádoby. Oba tanky využívají pro svůj provoz jednu nádobu regenerační soli.

Jedná se o největší řádu změkčovačů, které využívají největší možný automatický ventil Autotrol MAGNUM, který dosahuje průtoku až 21 m3/hod. Jsou to velké zařízení, které jsou určené pro náročné průmyslové použití a non-stop provoz. Mají robustní konstrukci nejen řídícího ventilu, ale i samotného sklolaminátového tanku.

Hlavní rozdíl těchto dvojitých změkčovačů od konkurence je možnost fungování v paralelním režimu a taky ve střídavém režimu.

Paralelní režim – oba tanky s náplní jsou v provozu paralelně. Když kapacita jednoho ze dvou tanku dojde do nastaveného limitu, tak se tank zavírá na výstupu vody a regeneruje se. Během regenerace tohoto tanku, druhý zůstává v provozu. Když první tank ukončí regeneraci, tak se vrátí do provozu. Když dojde kapacita ve druhém tanku, tak se druhý regeneruje stejným principem.

Střídavý režim – v tomto režimu provozu se nachází jenom jeden tank a druhý stojí a čeká, než dojde kapacita prvního. Jakmile kapacita prvního skončí, tak první tank se uzavírá a regeneruje se a druhý tank jde okamžitě do provozu.

Paralelní režim (doporučujeme) je určen pro dosažení většího průtoku filtrace (1+2 tank dohromady). A jenom během regenerace se filtrační průtok snižuje o polovinu. Tento režim umožňuje provoz s jednou nádobou na sůl. Střídavý režim je určen pro garantovanou dodávku změkčené vody. Kvůli tomu, že vždy máte k dispozici celý připravený tank s filtrační náplní k provozu, tak vždy budete mít jistotu měkké vody i v okamžik extrémní velké spotřeby vody přesně v momentě přepnutí nádob. Tento režim vyžaduje dvě nádoby na sůl (druhá nádoba se musí zakoupit zvlášť).

Každý tank má zabudovanou turbínku na odečet průtoku vody. Obě hlavice jsou propojené mezi sebou drátem a počítač který je namontován jenom na jedné hlavě řídí provoz obou hlav současně.

Tanky se zapojují do potrubí paralelně a máte možnost změnit režim fungování pouhým  přeprogramováním počítače. Změkčovače DUO OPTIM 125 až 700 M využívají řídících jednotek Autotrol Magnum TWIN, které mají v sobě záložní baterii a nastavené hodnoty zůstávají v paměti počítače i po odpojení elektřiny.

Tyto změkčovače jsou dodávány bez vnitřního míchacího bypassu a bez vnějšího bypassu. V průmyslovém použití se tyto komplety většinou řeší externě.

 

Princip fungování:

Tvrdost (soli vápníku a hořčíku) a jiné nečistoty jsou odstraňovány pomocí filtrační hmoty. Ve změkčovači vody se nachází iontovýměnná pryskyřice (tzv. ionex, katex), která mění kladné kationty sloučenin ve vodě, například Ca2+ , Mg2+ atd, za ionty sodíku Na+.

Během regenerace zařízení jsou tvrdost a jiné zachycené nečistoty odstraňovány z filtrační hmoty a splachují se do odpadu. Zároveň se obnovuje schopnost filtrační hmoty vázat kationty solí pomocí solného roztoku.

 

Technické informace:

 • Řízení: automatické, plně programovatelné
 • Regenerace dle objemu
 • Maximální pracovní tlak: 6,9 bar
 • Pracovní teploty: 1-38°C
 • Průtok vody až do 10,0 m3/hod
 • Vestavěný vodoměr
 • Vestavěný průtokoměr
 • Pojistný přepad

 

Komponenty:

 • Moderní ventil (hlavice) PENTAIR Autotrol Magnum IT
 • Řídicí jednotka Logix 764 TWIN
 • Připojení: 1"1/2 - nerez (vnější závit)
 • Připojení odpadu: 1"1/2 - nerez (vnější závit)
 • 2x korozivzdorný zásobník ze skelného vlákna
 • PE solná nádoba, 920 l.

 

Filtrační hmota:

 • Iontovýměnná pryskyřice, 2x500 litrů
 • Spotřeba soli na regeneraci jednoho tanku: 60 kg
Specifikace
Váha 780 kg
Max. průtok, m3/h 40
Nominální průtok, m3/h 30
Typ řízení objemové
Řídicí ventil Autotrol Magnum IT TWIN
Řídicí jednotka Logix 764
Tlakový tank 30x72"
Solná nádoba 920l
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.